X


Dogecoin ve Shiba Inu Yorum: DOGE İlgisi Azalırken SHIB Yükselişte

Dogecoin ve Shiba Inu yorumları.
15:01
23 Eylül 2021

En popüler şaka kripto para birimi Dogecoin (DOGE), günlük işlem sayısında 2017’den bu yana en düşük seviyeyi gördü. Bir diğer şaka kripto para Shiba Inu (SHIB), son üç ayda %18’lik artışla 668.810 kullanıcıya ulaştı.

Dogecoin (DOGE)

Popüler kripto para birimi Dogecoin (DOGE), dünyanın en büyük sinema zinciri AMC Group haberi ile önemli gelişme kaydetti.  Medyaya yansıyan son bilgilere göre AMC Group, Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planlıyor. Bunun yanısıra Robinhood, depolama ve transfer hizmetleri için yeni bir cüzdan projesi üzerinde çalışıyor. Robinhood-Dogecoin ilişkisi göze alındığında bu adım kritik bir diğer gelişme olarak değerlendirilebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dogecoin ağındaki zincir içi aktivite 2017’den bu yana en düşük seviyeleri görü. DOGE ağındaki toplam günlük işlem sayısı 18.000’in altına düştü. Bu hafta kaydedilen işlem hacmi Bitcoin’in 2017’deki tarihi boğa koşusundan bu yana görülen en düşük seviyeye ulaştı. Bununla birlikte Nisan 2021’de işlem sayısı 100.000 ile zirveye uzanmıştı.

Tarihsel olarak zincir üstü aktivitedeki bir düşüş varlığa olan talebin azalması ile ilişkilidir. Ancak şaka kripto para birimlerinde bu durum istisna olarak tanımlanır. Dogecoin popülaritesi Robinhood borsasının DOGE işlemlerini destekleyen bir kripto para cüzdanı lansmanı duyurmasıyla arttı.

Dogecoin grafikleri momentum eksikliğinden dolayı olumlu bir tablo çizmiyor. AMC Group ve Robinhood haberleri DOGE fiyatında kayda değer bir etki yaratmadı. Ancak popülaritenin artması kripto topluluğunda olumlu bir havaya yol açtı.

Shiba Inu (SHIB)

En popüler ikinci şaka kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), token sahipleri sayısında %18’in üzerinde yükselişle birlikte dikkatleri üzerine çekti. 21 Eylül itibarıyla 668.810 cüzdan, Shiba Inu’ya portföyünde bulunduruyor. Borsa listelemeleri ile yükseliş trendi kaydeden Shiba Inu, genel piyasa trendi dolayısıyla 0.00000600 dolar bandına gerilemişti. Ancak piyasanın hızla iyileşmesi popüler kripto paranın da toparlanmasını tetikledi.

Shiba adına uzmanlar 0.0000090 dolarlık bölgeyi işaret ediyor. Bu bölgede elde edilen ivmenin fiyatı kısa sürede 0.00001 dolara taşıyabileceği belirtiliyor. SHIB, gün içerisinde %6’ın üzerinde artışla bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.00000738 dolardan işlem görüyor. Shiba topluluğu, popüler kripto paranın daha çok borsada listelenmesi adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar