X


Bitcoin (BTC), Yeniden 44.000 Dolar Seviyelerinde! (Güncel Piyasa Analizi)

Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri 200 milyar dolar artarken, Bitcoin fiyatı (BTC) 44.000 dolar seviyelerine ulaştı.
16:30
23 Eylül 2021
Popüler Kripto Para Borsası Ayı Piyasasına Hazırlanıyor! Bu Bir İşaret mi?

Son günlerdeki olumsuz fiyat hareketlerinden sonra Bitcoin (BTC), birkaç bin dolar değer kazanarak tekrardan yükselişe geçti. Solana (SOL), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA) başta olmak üzere birçok altcoinde sert fiyat artışları yaşandı.

BTC, 44.000 Dolar Seviyelerini Geri mi Alıyor?

Hafta başlangıcı, Pazartesi günü değer kaybeden lider kripto para Bitcoin için iyi gitmedi. BTC ‘nin performansı da düşen küresel borsalara oldukça benziyordu. Hafta başlangıcını takip eden günlerde de değer kayıpları bir süre daha devam etti. Bu değer kayıpları, en son Bitcoin’in 40.000 dolar fiyat seviyesinin altına inmesiyle sonuçlandı. Bu fiyat seviyesi, BTC’nin Ağustos ayının başından bu yana kaydettiği en düşük seviye oldu. Bu fiyat düşüşünden sonra, alıcılar oyuna geri döndü ve BTC’yi tekrardan 40.000 doların üzerine taşıyarak, lider kripto paraya yukarı yönlü fiyat hareketleri yaptırdı. Yazının yazıldığı an itibariyle Bitcoin, 43.500 dolardan işlem görerek piyasa değerini tekrardan 800 milyar doların üstüne çıkardı. Ancak çoğu altcoin grafiğinin yeşile dönmesiyle birlikte, BTC dominansı %42’nin altına düştü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Altcoinler Yükselişte

Piyasadaki genel düzeltme esnasında, çoğu altcoin lider kripto para biriminden çok daha fazla değer kaybetti. Ancak son yükseliş hareketiyle birlikte de çoğu Bitcoin’den daha yüksek fiyat performansları sergiledi. Örneğin, piyasadaki düşüş esnasında 2.650 dolara kadar gerileyen ETH, son yükselişinden sonra 3.000 dolar fiyat seviyesinin üzerinde işlem görmeye başladı.

Cardano’da da durum benzer. Piyasa düzeltmesiyle beraber ciddi düşüşler kaydeden ADA, yazının yazıldığı an itibariyle tekrardan 2,20 dolar seviyelerinin üstüne çıkmış durumda.

Binance Coin (BNB), Ripple (XRP), Doge Coin (DOGE) ve Uniswap da (UNI) benzer yükselişler kaydetti. Solana, Polkadot, Avalanche, Terra ve Cosmos ise bu piyasa yükselişi esnasında en çok değer arttıran kripto paralardan birkaçı oldu. Ayrıca bu esnada kripto para ekosistemi de, toplam piyasa değeri olarak 800 milyar dolarlık bir artış kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların volatil olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar