X


9 Yıl Sonra Milyoner Oldu: Satoshi Dönemine Ait Bitcoin Cüzdanı Harekete Geçti

Satoshi dönemine ait Bitcoin cüzdanı, uzun bir aradan sonra etkinleştirildi.
16:50
23 Eylül 2021

Neredeyse dokuz yıldır uyuyan Bitcoin yatırımı, sahibini milyoner yaptı. Blockchain monitörü Whale Alert, yaklaşık 9 yıldır hareketsiz dönemin ardından bir Bitcoin cüzdanının aktifleştirildiğini saptadı. Satoshi dönemine ait Bitcoin cüzdanı, uzun bir aradan sonra etkinleştirildi.

9 Yıldır Uyuyan Cüzdan Aktifleştirildi

Whale Alert’in bildirdiği üzere 8 yıl 8 aydır hareketsiz kalan Bitcoin cüzdanı, uyandı. Söz konusu cüzdanda 400 Bitcoin (BTC) bulunurken 9 yıl önce yapılan yatırım 4.000 kat artarak sahibini milyoner yaptı. 2012 yılında Bitcoin fiyatı 4.335 dolar değerinde seyrediyordu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Mevcut Bitcoin fiyatından hesaplandığında 400 BTC an itibarıyla 17 milyon dolara denk geliyor. Bununla birlikte bu hafta başında bir başka Satoshi dönemi cüzdanı, aktifleştirilmişti. Elde edilen verilere göre 616 BTC içeren adres, 29 milyon dolarlık değere sahip.

2021 yılı Bitcoin adına tarihi bir yıl oldu. Uzmanlar yıl sonu fiyat tahminini 100.000 dolar oalrak belirledi. Bu yıl uykuda olan Bitcoin cüzdanlarının aktifleştirilmesi açısından hareketli bir dönemdi. Yılın ilk yarısında sahipleri tarafından üç Bitcoin cüzdanının mührü kaldırıldı. Kaydedilen verilerde 791 BTC, 5.000 BTC ve 2.289 BTC uzun yılların ardından gün yüzüne çıktı.

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yıl 64.863 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, yıl sonuna kadar azalan arz ve artan talebin benimsenme oranları ile desteklemesiyle Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Ayrıca McGlone, yatırımcıların fonlarını altından Bitcoin’e aktardığını belirtti.

Bitcoin, Çin Düzeltmesinin Ardından Toparlanıyor

Kripto para piyasasının amiral gemisi, Çin’in en büyük inşaat şirketi ve yaklaşık iki trilyon yuan borcu olan Evergrande Group’un likidite sorunlarından kaynaklanan büyük fiyat düzeltmesinden büyük derecede etkilenmişti.

Coinmarketcap tarafından sağlanan verilere göre bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin fiyatı 43.840 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toparlanması ile altcoin’ler de yeşile bürünürken piyasa canlandı. Liderin yukarı yönlü ivmeyi hızlandırması adına uzmanlar 45.000 dolar seviyesini işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar