Dogecoin Kurucusu, Topluluğun Bazı Üyelerine Eleştiride Bulundu

Dogecoin'in yaratıcısı Markus, topluluğun bazı üyeleri hakkında endişelerini vurgulayan bir tweet attı.
18:49
23 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geliştirme tarafında geri adım atılmasına rağmen Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, kripto topluluğu içerisinde aktif bir ses olmaya devam ediyor. Markus, son zamanlarda toplumu içeriden hedef alan bazı DOGE sahiplerini hedef aldı.

Billy Markus, Bazı DOGE Sahipleri Arasındaki Zarar Verici Eğilimleri Eleştiriyor

2013’te Bitcoin’e yönelik bir şaka olarak yaratılan Dogecoin‘in yaratıcısı Markus, topluluğun bazı üyeleri hakkında endişelerini vurgulayan bir tweet attı. Söz konusu tweet, popüler alım satım platformu Robinhood, diğer şaka kripto paralar, NFT ve DOGE destekçileri dahil olmak üzere topluluğun tartışılan en yaygın konularını vurgulamaktadır.

Markus’a göre pek çok Dogecoin üyesi toplulukta harika iş çıkarıyor. Ancak ters yönde eğilim sergileyen bir hayran kitlesi bulunuyor. Kurucu, Dogecoin’in kitlesel benimsenme için NFT’ler ve Ethereum köprüsüne ihtiyacı olduğunu düşünüyor.

Dogecoin, bireysel yatırımcıların satın alma moduna girmesiyle bu yıl Reddit kaynaklı parabolik bir yükseliş ile kripto dünyasına muazzam bir ivme yakalamıştı. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk Twitter’da, diğer sosyal medya platformlarında en popüler şaka kripto para Dogecoin’i şiddetle ve ısrarla onayladı. Bu ayın başında kendini Dogefather ilan eden Musk, Tesla’nın bazı ürünleri için ödeme yöntemlerine Dogecoin’i dahil edeceğini duyurmuştu.

Dogecoin Ekosistemini Geliştirmesi Beklenen Adımları

Öte yandan Markus, daha önce Dogecoin’i iyileştirebileceğine ve şaka kripto paranın kitlesel olarak benimsenme oranlarına neden olabileceğine inandığı iki ana şeyden bahsetti. İlk durum Ethereum ve Dogecoin arasındaki köprüyü tamamlamak olarak biliniyor. Bunun DOGE ekosistmeine büyük fayda sağlayacağı vurgulandı. Bu noktada Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bu yılın başlarında Ethereum ve Dogecoin arasındaki bir iş birliğine açık olduklarını aktarmıştı.

Markus’un gözünü diktiği diğer bir tren ise Dogecoin’i OpenSea gibi NFT platformlarıyla entegre ederek DOGE ile satın alımlara imkan tanımak. Deneyimli isim, Dogecoin’in gelişen NFT pazarına adım atmasının faydasını artırmaya yardımcı olabileceğini aktardı. Dogecoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.17 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar