DOGE Yorum: Popüler Analist Dogecoin’in Yükselişinin Perde Arkasını Açıkladı

Özet

  • Piyasanın popüler analisti Coin Bureau, Dogecoin ile ilgili önemli açıklamalar yaptı ve DOGE’nin neden yükseldiğini anlattı. 
19:10
26 Nisan 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

2021 yılı her ne kadar tüm kripto para birimleri için iyi geçiyor olsa da bazı kripto paralar adeta yıla damga vurdu. Dogecoin de (DOGE) o kripto paralardan biri ve piyasanın popüler analistlerinden Coin Bureau, DOGE’nin neden bu kadar hızlı bir yükseliş kaydedebildiğini takipçilerine anlattı.

Dogecoin Neden Yükseldi?

YouTube kanalı üzerinden paylaştığı bir videoda Coin Bureau, Dogecoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve aslında artışın neden yaşandığına dikkat çekti. Analist göre Dogecoin’in yükselmesinin arkasında dört temel neden bulunuyor: Mem kültürü, sosyal medya, Elon Musk ve Robinhood.

Analistin açıklamalarına göre, “basitlik satar” anlayışı ile meme kültürünün Dogecoin üzerinde büyük bir etkisi oldu. Ayrıca TikTok dahil olmak üzere tüm sosyal medya alanlarında Dogecoin’den bahsedilmesi bilinirliği ve dolayısıyla ilgiyi arttırdı.

Bunlara ek olarak Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamaların da kripto para biriminin fiyatında çok etkili olduğu görülüyor.

Öte yandan analist, insanların neden Dogecoin fiyatını yükseltmek konusunda hevesli olduklarını da şu 3 madde ile açıkladı:

  • Analiste göre bazı insanlar gerçekten eğleniyor. Toplumu seviyorlar ve memlerin tadını çıkarıyorlar. Coin Bureau Elon Musk‘ın bu kategoride olduğunu düşünüyor.
  • Diğer bir DOGE yatırımcı türü analiste göre, pump’lardan para kazanmaya çalışanlar. Coin Bureau bu kategoride milyonlarca dolar kazanan olduğunu ifade ediyor.
  • Analiste göre son olarak elbette bu risklerin farkında olmayan başka bir yatırımcı türü var. Dogecoin’in gerçekten küresel bir para birimi haline gelebileceğini ve Bitcoin‘i geçebileceğini düşünüyorlar.

“Dogecoin’in Bu Seviyeye Gelmesini Beklemiyordum”

Analist yaptığı açıklamalarda, “DOGE gerçekten büyüleyici bir kripto para birimi. Bu seviyeye gelmesini hiç beklemediğimi itiraf edeceğim ve etkilendiğimi söylemeliyim. Oldukça basit bir kripto teknolojisine sahip olmasına rağmen başka türlü kripto kullanmayacak olan milyonlarca kullanıcının dikkatini çekti.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Coin Bureau, Dogecoin fiyatında artışın devam edebileceğini ama eninde sonunda büyük DOGE sahiplerinin kar almak isteyebileceğini ve o zaman ciddi kayıplar yaşanabileceğini de belirtti.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI