X

District0x Coin Nedir?

DNT, ERC20 standardı kullanılarak oluşturulmuş Ethereum tabanlı bir token’dır.
13:09
29 Ağustos 2020

District0x Ağı, “merkezi olmayan piyasalar ve topluluklardan oluşan bir kollektif” olarak kendisini tanımlıyor. Bölgeler, district0x Ağı üzerinde merkezi olmayan özerk organizasyonlar (DAO) olarak bulunuyor ve Ethereum akıllı sözleşmelerinden ve front-end kütüphanelerden oluşan standart açık kaynak çerçevesi olarak tanımlanan d0xINFRAa üzerine inşa ediliyor. D0xINFRA, bölgelere, bir online piyasa veya topluluğu işletmek için gereken temel işlevleri sağlıyor.

DNT Coin Nedir?

District0x Network Token (DNT), ERC20 standardı kullanılarak oluşturulmuş Ethereum tabanlı bir token’dır. Platformun açıklamalarına göre bu token, district0x Ağının gelişimine kullanıcıların katılımını, koordinasyonu ve sonunda ağ yönetişiminin topluluğa verilmesini kolaylaştırmak için oluşturuldu.

Öte yandan platformda ağ üyelerinin özel bir ek hizmetler paketinden faydalanabilmeleri için bir oylama oyunu şeklinde tasarlanmış District Registry bulunuyor. District0x Coin de bu sisteme katılabilmek için gerekli olan çok amaçlı bir token’ı temsil ediyor. Ayrıca ağ katılımcıları tarafından yapılan teklifler için onaylama veya onaylamama durumunu belirtmek için de DNT Coin kullanılıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan district0x platformunun, dağıtık topluluk piyasalarında görülen bir dizi koordinasyon sorununu ve verimsizliği çözdüğü ifade ediliyor. District0x platformunun açıklamalarına göre buradaki nihai amaç, merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan gelişebilen ve kendi kendini idame ettiren bir ekosistem yaratmak.

Ayrıca platformda yer alan bölgeler, “d0xINFRA çerçevesini kullanan merkezsiz topluluk ve piyasalar” olarak tanımlanıyor. Bölgeler, Ethereum akıllı sözleşmeleri ve standartlaştırılmış front-end kütüphaneleri (d0xINFRA) aracılığıyla çalışan, Aragon ağı tarafından sağlanan bir yönetişim katmanı tarafından yönetiliyorlar. Bunlara ek olarak bölgeler platformun açıklamalarına göre, birbirinden tamamen farklı görünebiliyor. Ayrıca platform, daha iyi çözümler ortaya çıkması halinde bölgelerin işleyişinin değişebileceğini de belirtiyor.

district0x Coin Yorum

District0x Coin grafikleri ve piyasa hacmi incelendiğinde yatırımcıların bu coin’e temkinli yaklaştığı görülüyor. Çünkü DNT coin grafiğinin ilk başlarda sergilediği fiyat hareketleri son zamanlarda sergilenmiyor ve grafik düz bir çizgi oluşturuyor.

Bununla birlikte district0x Coin’in Binance, Coinbase Pro, Bitrue ve Bittrex gibi borsalarda listeleniyor olması da bir yandan güveni arttıran bir faktör olarak yorumlanıyor.

district0x Coin Fiyat

Farklı bir çerçeve ile tasarlanan DNT CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0176 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte yine DNT CoinMarketCap verilerine göre 10.618.498 USD ile piyasa hacmi bakımından 497. sırada yer alıyor. Bunlara ek olarak district0x Coin’in 13 Mart 2020’de 0,0021 dolar ile en dip seviyeyi ve 6 Ocak 2018’de 0,4828 dolar ile en yüksek seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunların yanında şu anda piyasada dolaşımda 600.000.000 adet DNT coin bulunuyor ve bunun toplamda 1.000.000.000 DNT’ye ulaşacağı ifade ediliyor.

district0x Coin Nasıl Satın Alınır?

Merkezsiz bir piyasa ve topluluk oluşturmayı hedefleyen district0x platformunun kripto para birimi DNT coin’i, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar