X

PAX Gold Coin Nedir?

PAX Gold (PAXG), altın destekli bir kripto para birimidir. 
09:39
29 Ağustos 2020

PAX Gold (PAXG), altın destekli bir kripto para birimidir. PAXG’ye sahip olan herkes, Paxos Trust Company tarafından denetlenen temel fiziksel altının sahibi olur.

PAX Gold Nedir?

Tamamen fiziksel altınla desteklenen PAXG’nin temel platformu PaxGold yapılan açıklamalara göre kullanıcılarına birçok özellik sunuyor:

  • Yüksek Erişilebilirlik: Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 token’ı olarak oluşturulan PAXG, dünyanın herhangi bir yerinde 7/24 kolayca taşınabilir veya takas edilebilir. Düşük yatırım minimum değeri ile PAXG sayesinde herkes LBMA onaylı London Good Delivery altın külçesinin bir kısmına sahip olabilir.
  • Güvenilir: Paxos, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen bir trust şirketidir. PAXG ayrıca DFS tarafından onaylanmış ve düzenlenmiştir. Ayrıca dünyanın güvenli ve önde gelen kasalarında tutulan t altınla tam olarak desteklenmektedir. Aynı zamanda ulusal düzeyde derecelendirilen bir uzman, her ay PAXG token’larının ve altın miktarının eşdeğerde olduğunu onaylıyor.
  • Kullanılabilir: PAX Gold, LBMA onaylı “Good Delivery” altın külçeleri için kullanabileceğiniz tek altın tokan’ıdır. Daha fazla kolaylık sağlamak için, daha küçük miktarlar dünya çapındaki fiziksel altın satıcıları ağı aracılığıyla kullanılabilir. Kurumsal müşteriler de tahsis edilmemiş Loco London Gold için para kullanabilir. Paxos müşterileri her zaman mevcut altın piyasası fiyatlarında USD karşılığında para kullanabilir.
  • Esnek: PaxGold Paxos platformu aracılığıyla geleneksel paralar ve fiziksel altın karşılığında kolayca dönüştürülebiliyor. Bunun yanında popüler kripto para borsalarının birçoğu PAXG’yi destekliyor ve ERC-20 tokan’larının desteklendiği her yerde PAXG kullanılabiliyor. PAXG ayrıca Paxos’un itBit borsasında işlem yapmak için de kullanılabilir.
  • Düşük Ücretler: Paxos cüzdanında PAXG token’larının oluşturulması ve kullanılması için son derece rekabetçi ücret yapısı kullanılıyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre, PAXG fiziksel altını temsil ettiğinden, değeri doğrudan o fiziksel altının gerçek zamanlı piyasa değerine bağlıdır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

PAXG Coin Nedir?

1:1 oranında altına endekslenmiş olan PaxGold, yazının yayına hazırlandığı sırada USD karşısında 1.696 dolardan ve Bitcoin karşısında 17071498 BTC’den işlem görüyor. Buna ek olarak PAXG’nin 26 Kasım 2019’da 1.387 dolar ile dip noktayı ve 22 Nisan 2020’de 3.487 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunların yanında CoinMarketCap verilerine göre piyasa hacmi bakımından 153. sırada yer alan PAXG’nin piyasa değerinin 59.683.038 USD olduğu görülüyor. Ayrıca şu anda dolaşımda 30.306 PAXG bulunuyor.

PAX Gold Yorum

PAX Gold ile ilgili yorumların çoğunluğunun “PaxGold Binance, PAXG Binance, PaxGold satın al, PaxGold nereden satın alınır?” gibi konular üzerine yaptıldığını görüyoruz. PaxGold’un Binance gibi büyük borsalarda listeleniyor olması yatırımcılara güven veriyor gibi görünüyor.

Bunun yanı sıra PAXG’nin arzının diğer kripto para göre az olmasının da fiyat üzerinde etkili olduğu ve bu sebeple fiyatının diğer token’lara göre daha yüksek olduğu yapılan yorumlar arasında yer alıyor. Ayrıca PAXG’nin tamamen altın destekli olması ve bunun her ay denetlenmesi de kafalardaki soru işaretlerini kaldıran bir etken olarak değerlendiriliyor.

PAX Gold Nasıl Satın Alınır?

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance’ten PAX Gold token’ı satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar