Dikkat Canavar Moduna Giriyor! Bitcoin Yükselişini Bilen İsim Bu Kripto Uçacak Diyor!

Sektörün önde gelen uzmanlarından biri popüler altcoin için sinyali verdi.
17:27
26 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

2022 yılında büyük kalabalıklar Bitcoin fiyatının 12.000 dolara düşeceğini söylerken yükselişe geçmek kolay değildi. Bu isim son büyük yükselişten önce dibi doğru bir şekilde tahmin etti ve takiplerini uyardı. Kıdemli analist yıllardır piyasalarla profesyonel şekilde ilgileniyor ve en büyük altcoinin artık canavar moduna girmek üzere olduğunu söylüyor.

Kripto Paralar 2023 Yorumu

Geçen yılki kripto ayı piyasasının dibini doğru bir şekilde gören ve Placeholder’da yönetici olan Chris Burniske, son dönemde piyasa genelinde yaşanan geri çekilmeye rağmen kriptonun güçlü göründüğüne inandığını söylüyor. Enflasyonun yeniden yükselmeye başlayacağına dair karamsarlık kripto paralarda satışları beraberinde getirse de Chris kendinden emin görünüyor.

“Oturduğum yerden, hisse senetlerindeki zayıflık ve oranlarda yukarı doğru yeniden fiyatlandırma göz önüne alındığında kriptonun daha fazla geri çekilmemesine şaşırdım. ‘Sadece bekleyin’ diyenler için, elbette biraz daha geri çekilebiliriz, ancak yakın zamanda yeni dipler için çağrılar aptalca. Bence geri çekilmeler mevcut yükseliş trendi içinde konsolidasyondur.”

Chiris artık boğa sezonunun başladığını düşünüyor ve yükselişin ara molalara rağmen istikrarlı biçimde devam edeceğine inanıyor.

Ethereum 2023 Yorumu

Risk sermayedarı ayrıca, Ethereum için gelecek bir yükseltmenin önde gelen akıllı sözleşme protokolü için bir yükseliş katalizörü olarak hareket edebileceğini düşünüyor. Ethereum, Merge ile dezenflasyonist süreci teknik olarak başlattı şimdi de dolaşıma yeni arz girmemesiyle birlikte mevcut arzda daralma dikkat çekiyor. Bu durum talep gelecekte aynı kalsa da bile Ether fiyatının artmaya devam edebileceği anlamını taşır.

Chris Burniske şunları söyledi;

“-Ocak ayında BTC patladı ve diğerlerine öncülük etti.

-Şubat ayında çoğunlukla konsolide olduk.

-Mart ETH canavarları, ETH stake akışlarını yönlendiren Şangay yükseltmesi ile diğerlerine liderlik ediyor.”

Ethereum İyileştirme Önerisi 4895 (EIP-4895) olarak da bilinen yükseltme, ETH stake etmiş kullanıcıların varlıklarını çekmelerine olanak tanıyor. Güncellemenin önümüzdeki ay yayınlanması planlanıyor. Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum 1.615 dolardan işlem görüyordu. İkinci en büyük kripto varlığı, Şubat ayını 1.594 dolardan açtıktan sonra bu ay için çoğunlukla yatay seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar