Alım Seviyesinde Mi? Dev Anlaşmalar Yapan Geleceği Parlak Kripto Paraya Dikkat!

En az 12 önemli duyuru sayesinde fiyatı hep yükseldi. Peki son geri çekilme bir alım fırsatı olabilir mi?
17:00
26 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Son 8 aydır yaptığı devasa anlaşmalarla fiyatı hızla yükselen ve piyasanın genelinden daha iyi performans gösteren bir altcoin var. Üstelik Mart ayı içinde büyük bir haber bekleniyor. Peki son düşüşle birlikte popüler altcoin alım seviyesine geldi mi? Güncel veriler karışık sinyaller gönderse de karar zamanı daralıyor olabilir. İşte detaylar.

Polygon (MATIC)

Son 8 aydır MATIC Coin ekibi çok önemli anlaşmalar yaptı. FTX çöküşünden önce personel sayısını artırmayı planlarken şimdi işten çıkarmalarla gündeme gelse de önümüzdeki ay sıfır bilgi ispatına dayalı ağını başlatacak. Bu hamle bir ilki temsil edecek ve Ethereum ölçeklendirme çözümü kripto endüstrisinde güvenlik odaklı teknoloji iyileştirmesi sürecinde büyük bir kilometre taşını geride bırakacak.

Peki bugüne kadar ne gibi anlaşmalar, iş birlikleri duyuruldu? Kısa bir özet geçelim işte Polygon (MATIC) anlaşmalarının listesi;

 • 19 Ekim NuCoin için milyar dolarlık şirketle anlaşma yapıldı.
 • 11 Ekim Virtua ile ortaklık kuruldu.
 • 4 Ekim Shopping-io MATIC desteği ekledi.
 • 15 Aralık Trump NFT koleksiyonu Polygon ağında basıldı.
 • 8 Aralık 30 Milyar dolarlık Banque SYZ, MATIC Coin için trade ve saklama hizmeti sunacağını açıkladı.
 • 29 Kasım Phantom, Polygon desteğini duyurdu.
 • 31 Ocak milyar dolarlık varlık yönetim şirketi Hamilton Lane, Polygon ağında tokenize fon çıkaracağını açıkladı.
 • 7 Kasım varlık yönetim şirketi Bernstein, Polygon’un Web3 için en önemli aktörlerden biri olacağını açıkladı.
 • 22 Kasım Magic Eden Polygon desteğini duyurdu.
 • 7 Aralık Winamp, Polygon ağında NFT tabanlı müzikleri destekleyeceğini açıkladı.
 • 5 Ağustos Instagram NFT özelliği için Polygon desteğini açıkladı.
 • 5 Kasım JPMorgan, Polygon ile iş birliği duyurdu.

MATIC Coin Yorum

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50’nin altında seyrederek düşüş eğiliminde bir yapıya işaret ediyor. Yükselen çizginin altına inmesi halinde momentum da düşüşe geçebilir. Ayrıca, CMF düşüyor ve sıfır çizgisinin altından geçerek ayıların piyasadaki kaldıracını güçlendirdi. Sonuç olarak, ayılar yükselen trend çizgisinin altında MATIC‘in değerini düşürmeye devam edebilir. Açığa satış yapanlar, 1,1796 dolarlık EMA100 bölgesinde açığa satış fırsatları arayabilir. Orta vadede düşüşü sınırlandırması beklenen destek bölgesi ise 1,0604 dolardır.

Alternatif olarak, uzun vadeli boğalar 1,3534 doları veya 1,5 doların üzerindeki genel direnç bölgesini hedefleyebilir, ancak bu hareket yalnızca yükselen çizgi düşüşü durdurursa yapılabilir. Bununla birlikte, OI basın zamanında yükseldi ve fiyat ile potansiyel bir fiyat dönüşüne işaret edebilecek bir farklılık oluşturdu. Bu gelişme, boğalara yükselen çizgi seviyesi olan 1,25 dolarda istikrarlı bir zemin için umut verebilir. Ancak, boğalar long pozisyonlara girmeden önce yükselen çizginin yeniden test edilmesini ve yükseliş trendinin teyit edilmesini bekleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar