Dikkat! Binance’dan Bu 14 Altcoin İçin Son Dakika Duyurusu!

Kripto para borsası Binance, spot ve vadeli işlemlerden altcoin ve işlem çiftlerini delist etmeye devam ediyor. Binance, kısa süre önce yaptığı duyuruda spotta 14 altcoin için 14 işlem çiftini delist edeceğini duyurdu. İşte o altcoin'ler.
08:41
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dev kripto para borsası Binance, spot ve vadeli işlemlerden altcoin ve işlem çiftlerini delist etmeye (listeden çıkarma) devam ediyor. Kripto para borsası, kısa süre önce yaptığı duyuruda yatırımcıları uyararak spotta 14 altcoin için 14 işlem çiftini listeden çıkaracağını duyurdu.

Spotta Listeden Çıkarılacak 14 İşlem Çifti

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bugün yaptığı duyuruda spotta 14 altcoin için 14 işlem çiftini listeden çıkaracağını belirtti. Buna göre 6 Ocak 2023’de TSİ 06.00’da ALPHA/BNB, ASTR/ETH, CELR/ETH, DAR/ETH, DOT/BIDR, FTM/BIDR, SAND/BIDR ve SLP/BIDR işlem çiftleri listeden çıkarılacak. Ayrıca, yine 6 Ocak 2023’de TSİ 10.00’da APE/GBP, BLZ/ETH, CAKE/GBP, ICX/ETH, SHIB/GBP ve ZEN/BNB işlem çiftleri listeden çıkarılacak.

Kullanıcılar, yukarıdaki altcoin‘ler için mevcut olan diğer işlem çiftlerinde alım satıma devam edebilecekler. Kripto para borsası, kullanıcıların olası kayıplardan kaçınmaları için söz konusu işlem çiftlerinde ticaretin durdurulmasından önce aktif işlemleri sonlandırmasını tavsiye etti.

Binance’ın Altcoin ve İşlem Çiftini Listeden Çıkarma Politikası

Binance, bir altcoin’i veya işlem çiftini listeden çıkarırken birden fazla faktörü dikkate aldığını belirtiyor. Buna göre, herhangi bir altcoin’in listeden çıkarılmasında ekibin projeye bağlılığı, geliştirme aktivitesinin düzeyi ve kalitesi, işlem hacmi ve likidite, ağın saldırılara karşı kararlılığı ve güvenliği, ağın / akıllı sözleşmenin istikrarı, kamu iletişiminin düzeyi, Binance’ın periyodik durum tespiti taleplerine yanıt verme, etik dışı / dolandırıcı davranışı veya ihmalin ispatı ve sağlıklı ve sürdürülebilir bir kripto para ekosistemine katkı düzeyi gibi konular dikkate takip ediliyor.

Öte yandan kripto para borsasından herhangi bir altcoin için herhangi bir işlem çiftinin listeden çıkarılması konusunda özellikle işlem hacmi dikkate alınır. Yeterli düzeyde işlem hacmi üretemeyen işlem çiftleri genellikle listede çıkarılarak, alım satım işlemleri sonlandırılır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar