Solana Yükseldikçe Yükseliyor! SOL’daki Bu Yükseliş Ne Kadar Daha Devam Edebilir?

Kripto para piyasasının genelindeki belirsizlik devam ederken, Solana (SOL) fiyatı bu hafta kripto paraların çoğundan daha iyi performans gösterdi. Peki SOL'daki bu yükseliş ne kadar daha devam edebilir? Detaylar haberimizde.
10:30
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasının genelindeki belirsizlik devam ederken, Solana (SOL) fiyatı bu hafta kripto paraların çoğundan daha iyi performans gösterdi. SOL’da devam eden bu toparlanma fiyatın 29 Aralık’ta 2022’nin en düşük seviyesi olan 8 dolardan toparlanmasıyla başladı. SOL fiyatı böylece piyasadaki agresif alımlara işaret eden artan hacimle V şeklinde yükseldi. Peki Solana’daki bu yükseliş ne kadar daha devam edebilir, gelin daha yakından bakalım.

Solana Fiyat Analizi

Popüler altcoin Solana’nın fiyatı art arda altı gün boyunca yükseldi ve mevcut işlem fiyatı olan 13,6 dolara ulaşmak için yüzde 34’lük bir yükseliş kaydetti. Ayrıca, bu yükselişin tersine dönmesi, 11,3 ve 12,8 dolardaki yerel dirençten büyük bir kırılım sağladı ve alıcıların daha yükseğe tırmanması için ek destek sağladı. Bununla birlikte, altcoin potansiyel destek olarak 11,3 dolar seviyesini test etmek için daha düşük bir seviyeye geri dönebilir.

Solana, potansiyel yeniden test (re-test) yapacak olursa altcoin’in fiyatının yüzde 8,21 artması ve 15 dolar direncini geçmesi beklenebilir. SOL yatırımcıları, Kasım ortasından Aralık ayına kadarki yükselişi net bir şekilde kısıtlamış olmasından dolayı 15 dolardaki direnç seviyesini dikkatle takip etmeliler.

Analistler ve uzmanlar piyasa genelindeki düşüş trendiyle bağlantılı ilgili olarak, bu toparlanmayı hala geçici bir yükseliş olarak kabul ederlerken, yerleşik bir yükseliş rallisine dönüşmeden önce bazı düzeltmelerle karşı karşıya kalınabileceği konusunda uyarıyorlar. Bu nedenle, fiyatın 15 dolardaki dirençten düşme ihtimali oldukça yüksek. Direncin kırıldığı bir senaryoda Solana fiyatı 15 dolar seviyesinin üzerinde bir günlük mum kapanışı yapabilirse yükseliş ivmesi yoğunlaşacak ve fiyat yüzde 20 artarak 18 dolar seviyesine ulaşabilir.

SOL, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte kaydettiği yüzde 17’nin üzerinde yükselişle 13,87 dolardan işlem görüyor.

SOL İçin Teknik Göstergeler

SOL için günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi aşırı satım bölgesinden yükseliş bölgesinin boyun çizgisinin üzerine ani bir sıçrama göstererek piyasadaki yoğun alım baskısına işaret ediyor. Altcoin, bu toparlanması sırasında 20 günlük EMA’yı delip geçerek yükselişin güçlü olacağının sinyalini vermişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar