Devasa Kripto Rallileri! ASTR, MINA, BNX, MAGIC ve LRC Coin Yorum!

Bu haftanın en fazla kazandıran 5 altcoini için güncel beklentiler ne yönde? Halen alınabilecek bölgedeler mi?
15:11
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bu hafta Bitcoin ve bazı altcoinler için devasa ralliler gördük. BTC aniden %10 artış yaşadı. Birçok altcoin ise ATH seviyesini bu hafta zorladı. Bitcoin cephesindeki yoğun alımları biz geçtiğimiz ay da görmüştük. Birçok uzman bu girişlerin kurumsal talebi yansıttığını iddia etse de bunu doğrular nitelikte kesin veri veya açıklamalar görmedik.

En İyi Altcoinler

Evet bu haftanın en iyileri %30’un üzerinde artış yaşadı. 5 altcoin içinden MAGIC Coin dün ATH seviyesini bile gördü. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 25.200 dolar zirvesinin ardından 23.800 dolarda konsolide oluyordu. Altcoinlerin geneli dün elde ettiği kazanımların çoğunu kaybetti. Bitcoin’in hızlı yükselişi sırasında beklenen fiyatlamayı yapamayan altcoinlerin bu konsolidasyon sürecinde artış yaşaması muhtemeldir. Şimdi gelin haftanın en iyi altcoinlerine göz atalım.

Astar (ASTR)

Astar fiyatı yılın başından bu yana hızla arttı. Ancak 0,110 dolar seviyesinde iki uzun üst fitil ile bir çift tepe deseni oluşturdu. Bu tür çift tepeler düşüş formasyonları olarak kabul edilir ve genellikle fiyatların tersine dönmesine neden olur. RSI bu görünümü destekliyor ve ASTR Coin 0,077 dolarlık desteğe geri dönebilir. Diğer taraftan talep yeniden artarsa sonraki hedef 0,14 dolar olacaktır.

Mina (MINA)

25 Ocaktaki alçalan direnci geçtiğinden bu yana Mina Coin fiyatı yükseliyor. Şimdilik 1,25 dolarda bir zirve yapmış gibi görünen MINA Coin 1,16 dolarlık direnç alanı üzerinde kapanışlar görmeli. Aşağı yönlü hareket devam ederse, MINA 0,96 dolarlık yatay destek seviyesine geri dönebilir. Fakat direnç üzeri kapanış gelirse 1,45 dolar makul bir hedef olabilir.

BinaryX (BNX)

BNX fiyatı yılın başından bu yana hızla arttı. Fiyat 13 Şubat’ta 184,29 dolar ile en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, düşüş eğilimli bir yutan mum çubuğu oluşturdu ve ertesi gün düştü. Fiyat direnç bölgesinin üzerine çıkarsa 230 dolara kadar yükselir aksi taktirde 132,50 dolara doğru düşüş görebiliriz. Daha haftalar önce BNX hakkındaki ekip satış yapıyor iddiaları fiyatı 50 dolar seviyelerine kadar itmişti. Korkuyu satın alanlar kısa sürede büyük bir ödül yakalamış oldu.

MAGIC (MAGIC)

Haftanın kazananı o oldu ve MAGIC Coin yatırımcılarından zararda olan kimse kalmamış olmalı. Tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan popüler altcoin tarihi günlerinden birini yaşadı. 16 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,33 doları aşan MAGIC eğer ralliye devam ederse 2,75 dolara ulaşabilir. Satışların başladığı senaryoda 1,5 dolarlık destek bölgesi yakından izlenecek.

Loopring (LRC)

Loopring fiyatı, 25 Ocak’ta alçalan bir direnç çizgisinden çıktığından beri yükseliyor ve dün 0,49 dolara ulaştı. Ancak, token 0,50 dolarlık direnç alanından çıkmadı. Trend ancak bir kez kırıldığında yükseliş olarak değerlendirilebilir. Bir kırılma meydana gelirse, LRC fiyatı 0,65 dolara yükselebilir. Bunun yerine reddedilirse, 0,34 dolara kadar bir düşüş izleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar