Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

Piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı ve değer kaybı kaydeden kripto para birimleri!
15:40
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Salı gününden bu yana yükseliş yönlü bir ivme yakalayan ve hafta içerisinde 25.000 dolar seviyelerine kadar yaklaşan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün gece saatlerinde yeniden düşüşe geçti ve 23.800 dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin’deki düşüşün de etkisiyle piyasadaki çoğu kripto para birimi yönünü yeniden aşağı çevirdi.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

ABD yıllık ve aylık enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından hafta içerisinde yeni bir yükseliş başlatan ve 25.000 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaşan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün gece saatlerinden bu yana yeniden düşüşe geçti. Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %3’e yakın bir değer kaybı kaydederek 23.800 dolar seviyelerine geriledi. Ethereum (ETH) da kaydettiği son düşüşlerin ardından 1.660 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Coinglass verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 200 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye olurken, CoinMarketCap verilerine göre ise kripto para piyasasının toplam değeri, 1,08 trilyon dolara geriledi.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Bitcoin’deki değer kayıplarının etkisiyle piyasadaki çoğu kripto para birimi yönünü yeniden aşağı çevirmesine karşın kripto para piyasasında pozitif ayrışan altcoin’ler de oldu. CoinMarketCap verilerine göre ortalama %25’lik yükseliş ile Filecoin (FIL), %15’lik yükseliş ile Astar (ASTR) ve %13,5’lik yükseliş ile MAGIC (MAGIC) piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar oldu ve günün öne çıkan kripto para birimleri arasında yer aldı. Öte yandan Aptos (APT), Hedera (HBAR) ve Terra (LUNA) ise CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında son 24 saatte en yüksek oranlı değer kaybı kaydeden kripto varlıklar oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar