reklamı kapat

Devasa Banka Coinbase İle Olan İlişkisini Sonlandırdı!

Coinbase ve Barclays arasındaki ilişki noktalandı.
14:00
14 Ağustos 2019

Kripto para sektöründeki en prestijli bankacılık ilişkilerinden birisi son buldu.

Londra merkezli küresel bankacılık devi Barclays artık dünyanın lider kripto para borsalarından Coinbase ile çalışmıyor. İddiaya göre Coinbase bu anlaşmanın sonlanmasından hemen sonra İngiltere içerisinde ClearBank isimli bir banka ile ortaklık imzaladı ve çalışmaları hızlandırdı. Ancak görünüşe göre Coinbase kripto para borsasının gerçekleştirdiği bu değişim İngiltere içerisindeki kullanıcıları dolaylı yoldan etkisi altına aldı.

Coinbase Müşterilerini Zor Günler Bekliyor

Barclays aslında San Francisco merkezli Coinbase borsasını İngiltere’nin Faster Payment Scheme (FPS) isimli ödeme şebekesine bağlıyor ve kullanıcılar anlık olarak borsa üzerinden Pound çekip yatırabiliyorlardı. Coinbase ve Barclays arasındaki ilişkinin bitmesi borsanın FPS’e olan erişimini de kaybetmesine yol açtı ki bu da kullanıcılara daha yavaş para çekme veya yatırma süresi olarak döndü. İddiaya göre önceden anlık olarak gerçekleşen para çekme işlemleri şu an günlerce sürebiliyor.

Ancak yapılan açıklamaya göre bu durum geçici ve ClearBank’ın da üçüncü çeyrek içerisinde FPS sistemine erişim elde etmesi bekleniyor. Barclays, ClearBank veya Coinbase ise konu hakkında hiçbir açıklamada bulunmadı.

Aslında Coinbase son günlerde İngiltere’ye özel bir haber ile daha gündeme geldi. Ünlü kripto para borsası gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash’i İngiltere içerisindeki kullanıcıların erişimine kapattı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.