reklamı kapat

Coinbase, Zcash’i İngiltere’de Kullanımdan Kaldırıyor

Coinbase İngiltere içerisinde Zcash'i delist edeceğini açıkladı.
18:00
12 Ağustos 2019

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase yeni yaptığı bir duyuru ile İngiltere içerisindeki kullanıcılar için bu ayın sonlarına doğru gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash‘in (ZEC) desteklenmeyeceğini vurguladı.

Sosyal medya üzerinde gezinen bir e-posta içerisindeki bilgilere göre 26 Ağustos tarihinden itibaren İngiltere içerisinde bulunan Coinbase müşterileri ”Zcash bakiyesi bulunduramayacak”. Bu da kullanıcıların kısa bir sürede ellerindeki ZEC token’lerini ya çekmeleri, ya başka bir kripto para birimi ile değiştirmeleri ya da itibari paraya dönüştürmeleri gerektiği anlamına geliyor.

Gönderilen bildiride seçeneklerden hiçbirisine zamanında uymayan kullanıcıların ellerindeki Zcash bakiyelerinin otomatik olarak Sterlin’e çevrileceği ve bunun direkt olarak hesaplarına yatırılacağı vurgulandı.

Zcash İngiltere İçin Sorun Mu Araz Ediyor?

Zcash’in arkasındaki firma da bu durumdan sonra konu hakkında açıklama yaparak, bunun sadece Coinbase kripto para borsası ile sınırlı olduğunu ve İngiltere içerisindeki başka hiçbir borsanın bundan etkilenmeyeceğini dile getirdi.

Zcash gizlilik odaklı bir kripto para olmasından dolayı bundan önce de birkaç borsadan beklenmeyen zamanlarda delist edilmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.