reklamı kapat

Kraken Borsasının Kullanıcıları Platformu Şikayet Yağmuruna Tuttu!

Kraken kripto para borsasına erişim sıkıntısı çeken müşteriler sosyal medyayı birbirine kattı.
10:08
14 Ağustos 2019

Sektörün en eski ve en büyük kripto para borsalarından birisi olan ABD tabanlı Kraken, dün itibariyle kendi kullanıcılarının gazabına uğradı. Kripto para borsasının birçok kullanıcısı hem platformun internet sitesine, hem de API’sine erişim sıkıntısı çektiklerini ve buna erişemedikleri süre boyunca zarar ettiklerini vurguladı.

Kraken API ve İnternet Sitesinde Sorun Çıktı

Ünlü kripto para borsası da şikayetleri aldığını ve konu hakkında çalışma başlattığını belirten bir tweet paylaştı.  Bu duyurudan yaklaşık 2 saat sonra sorunu tespit ettiklerini belirten Kraken Destek ekibi, daha sonra geçen ekstra bir 2 saatten sonra da sorunun çözüldüğünü ve API ile internet sitesinin normale döndüğünü açıkladı.

Ancak ne yazık ki tam da Kraken’e erişim sıkıntısı yaşanan dakikalarda Bitcoin (BTC) ile diğer kripto para birimleri sert bir düşüş yaşadı. Bitcoin bundan birkaç gün önce 12.000 doları zorlarken basın saatine göre 10.600 dolara düştü ve borsanın erişime kapalı olduğu anda fonlarına ulaşamayan kullanıcılar da zarar etmiş olabilir.

Mevcut görünüm düşüş şeklinde olsa da ünlü bir analist dün yaptığı açıklamada BTC’nin 100.000 dolara çıkacağını belirtmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.