X

Dev Video Oyun Şirketi EA, Blockchain ve NFT Alanında Sahnede Olmayı Planlıyor

Electronic Arts, Blockchain ve NFT tabanlı oyunların sektörünün en önemli gelişmesi olarak görüyor.
17:15
4 Kasım 2021

Dev video oyun şirketi Electronics Arts (EA), Blockchain teknolojisi ve NFT oyunlarını sektörün geleceği olarak tanımladı. EA CEO’su Andrew Wilson, NFT ve kazan-kazan oyunlarının geleceğin temellerini oluşturduğuna inanıyor.

Electronic Arts, Blockchain ve NFT Alanına İlgi Duyuyor

Electronic Arts, Blockchain ve NFT tabanlı oyunların sektörünün en önemli gelişmesi olarak görüyor. EA CEO’su Andrew Wilson, gelecek planları hakkında şunları kaydetti:

Geliştirdiğimiz oyunlar ve sunduğumuz hizmetler bağlamında dijital içerikli değiştirilemez içeriklerin geleceğimizde önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Başarılı CEO, geleceği şekillendiren yorumlarının akabinde zaman dilimini belirtmekte çekindi. Wilson, henüz zaman olmasına rağmen gerçekten iyi bir konumda olduklarını ve ileriye dönük olarak bu konuda yenilikçi ve yaratıcı stratejilerini koruyacaklarını belirtti.

EA henüz resmi olarak NFT veya blok zinciri alanında adım atmadı ancak söylemler ve strateji bunun üzerine kurulmuş gibi. Electronic Arts, NFT ve Blockchain anahtar kelimelerinin bulunduğu iş ilanları ile dikkat çekiyor.

Önemli Noktalar

Kazan-kazan oyunları genellikle oyuncuların oyun içi ögeleri toplamadan önce oyunu oynamak için kripto paralar aracılığıyla önceden bir harcama yapmasını gerektiriyor. Bu ögeler, diğer oyunculara satılmadan önce değeri artabilen varlıklardır. EA Sports tarafından oyun serisi FIFA, hali hazırda tüm bu olanlar yakın bir trend izliyor. Geçtiğimiz hafta belirtildiği üzere Ubisoft, NFT‘leri oyuna entegre etmeyi planlıyor.

Blockchain tabanlı oyunlar daha çok Ethereum veya EOS ağlarında sürdürülüyor. Blockchain oyunlarının en önemli ayrımı oyun içerisinde kullanılan ERC-721 token’larıdır. Giderek popülarite kazanan Blockchain teknolojisi ve kripto para piyasası, trendleri ve günü yakalamakta zorlanan dev firmaları önemli bir yarış içerisinde soktu. Var olma tehlikesi ile karşı karşıya olan şirketler, bu alana yatırım ve araştırma stratejileriyle mesai harcıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar