reklamı kapat

Dev Platformdan Sürpriz Kripto Para Raporu, Geçtiğimiz Yıl Neler Oldu?

Kripto para ödeme platformu BitPay geçtiğimiz yıl boyunca 1 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştirdi.
09:00
18 Ocak 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasası 2018 yılı boyunca ayı trendinin etkisinde seyretti. Bitcoin (BTC) öncülüğündeki altcoin’ler oldukça ciddi oranlarda değer kaybetti. Fiyatlardaki düşüşler ilk bakışta piyasanın gerilediği izlenimi oluştursa da birçok gelişme bu durumun aksini gösteriyor. BitPay tarafından geçtiğimiz yıla ilişkin yayımlanan bir rapor kripto severlerin yüzünü güldürmeyi başardı.

Popüler kripto para ödeme hizmeti platformlarından BitPay 16 Ocak 2019 tarihinde yayımladığı bir raporda 2018 yılına yönelik ilgi çekici veriler paylaştı. Rapora göre platformda sene boyunca gerçekleştirilen kripto para işlemleri toplamda 1 milyar dolara ulaştı. Bu seviyenin şirket için yeni bir rekora karşılık geldiği belirtiliyor.

BitPay’in raporunda yer alan istatistiklere göre şirket platformda gerçekleştirilen işlemlerden elde ettiği gelirlerde yeni bir rekor kırdı. Ayrıca raporda BitPay platformundaki yeni müşterilere de dikkat çekiliyor. Raporda işletmeler arasında gerçekleştirilen (B2B) işlemlerin tüm yılda %255 oranında artış gösterdiği de ifade ediliyor. Bu da benimsenme oranının artışa geçtiğine işaret eder nitelikte.

Şirketin 2018 yılında elde ettiği başarı hakkında konuşan CEO ve kurucu ortak Stephen Pair kripto paraların sağladığı avantajlara dikkat çekiyor. BitPay tarafından sunulan hizmetin geleneksel hizmetlere oranla daha ucuz ve hızlı olduğunu belirten Pair şirketin başarısını bu gerçeğe bağlıyor.

Piyasadaki altcoin’lerin fiyatlarını gösteren grafikler incelendiğinde 2018 yılının kripto paralar için oldukça kötü geçtiği düşünülebilir. Ancak yükselişini sürdüren yenilikçi varlık sınıfı kriptolar birçok alanda gelişmeye 2018 boyunca devam etti. CoinTürk okurlarıyla paylaştığımız bu yazıda belirtilen veriler de geçtiğimiz yılın başarılarına işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.