reklamı kapat

2019 Beklentileri Gerçekleşecek Mi?

2019 yılında kripto para piyasasından beklenenler gerçekleşecek mi?
10:00
18 Ocak 2019

Her yeni yıl beraberinde yeni beklentileri getiriyor. 2019 yılı da kripto para kullanıcıları için birçok beklentiyi gündeme getirdi. Uzmanlar çeşitli gerekçelere dayanarak piyasanın geleceğine yönelik farklı yönlerde tahminlerde bulunuyor. Bu tür tahminlerden bazılarına önceden yayımladığımız bu haberden ulaşabilirsiniz. Winklevoss kardeşlerin ortaklarından Sterling Witzke de konu hakkındaki görüşlerini bildirdi.

Winklevoss Capital ortaklarından Sterling Witzke 2019 yılının kriptolar için zannedildiği kadar parlak olmayacağını savunuyor. Yeni yılın kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına dahil olması konusunda bir dönüm noktası oluşturmayacağını belirten Witzke beklentilerin gerçeğe aykırı olduğunu ifade ediyor. Witzke’ye göre bu tür beklentiler sağlam temeller üzerine inşa edilmemiş.

Cointelegraph tarafından İsviçre’de düzenlenen Crypto Finance Conference adlı etkinliğe katılan Witzke piyasa hakkındaki görüşlerine kapsamlı bir şekilde yer verdi. 2017 yılında gerçekleşen ve Bitcoin’in fiyatını 20.000 dolar seviyelerine ulaştıran boğa piyasası hatırlatan Witzke bu durumun bazı gerçekleri unutturduğunu belirtti. Ayrıca Witzke geleneksel sermayenin yeniliğe kucak açmasının zannedilenden daha farklı bir durum olduğunu aktardı ve şunları kaydetti:

2017 yılının sonu olağanüstü olduğu için insanlar bu durumun hızla devam edeceğini düşünmeye meyletti. Teknolojik gelişmelerin olduğu durumlarda bu olabilir fakat bana kalırsa kuruluşların kendilerini rahat hissedebilmesi için henüz vakit var. Daha iyi muhafaza etme hizmetleri, daha sağlıklı kredi piyasaları bulunması gerekiyor ki kuruluşlar gerçekten heyecanlanabilsin. Bu yüzden 2019 yılının zannedilen yıl olduğunu düşünmüyorum.

Witzke açıklamalarında yatırımcıların piyasaya girmekte tereddüt ettiğini ve bu durumun piyasa için iyi olmadığını da belirtti. Son olarak piyasadaki düzenleyici boşluğun yatırımcılar için güvensizlik teşkil etmesi de Witzke’nin gündeminde yer aldı.

Witzke’nin düşüncelerinin temelinde 2019 beklentilerinin sağlam temellere dayanmaması yer alıyor. Ancak bu sene faaliyetlerine başlayacak Bakkt platformunun somut bir örnek olması ve kurumsal yatırımcılara hitap etmesi yadsınamaz bir gerçek. Sizce Bakkt kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesini tetikleyici bir etmen olabilir mi?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.