reklamı kapat

Dev Kripto Para Borsasında Son Dakika Gelişmesi!

BitMEX kripto para borsası şu an hizmet veremiyor.
16:31
19 Mayıs 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan BitMEX, bundan birkaç saat önce bir anda büyük bir kriz anı yaşadı ve hem site hem de API kullanılamaz hale geldi. Twitter’da birçok kripto para yatırımcısının tepki gösterdiği olayda, bazıları borsanın bir daha açılamayabileceğini bile ifade etti.

BitMEX Hizmet Veremiyor

Buna rağmen birkaç dakika sonra yeniden çevrimiçi olan BitMEX’in sitesinde işlemlerin ise yapılamadığı görüldü. BitMEX tarafından yayınlanan duyuruda alım satım motorunun teknik bir arıza yüzünden devre dışı kaldığı ve geçici süreliğine zorunlu bakıma başlandığı vurgulandı.

BitMEX kripto para borsasının resmi Twitter hesabından da olay doğrulandı. Bazı analistler bu beklenmeyen durumun geçtiğimiz günlerde BitMEX’e açılan dava ile ilgili olabileceğini iddia ediyor. Daha önce benzer durumlar yaşayan kripto para borsaları olmuş ve site kolluk kuvvetleri tarafından kapatılmıştı.

BitMEX’in durumunda ise böyle bir olayın söz konusu olmadığı, siteye hala erişilebiliyor ancak işlem yapılamıyor olunmasından belli. Yine de dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisinin kısa süreli çökmesi, Bitcoin fiyatında ciddi bir düşüş yarattı ve BTC 9.800 dolar seviyelerinden 9.580 dolar seviyelerine kadar iğne attı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.