reklamı kapat

Coinbase Verileri Ortaya Koydu: Altcoin Sezonu Kapıda Mı?

Coinbase kullanıcılarının hala Bitcoin'den çok altcoin'lere yöneldiği ortaya çıktı.
13:00
19 Mayıs 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase’den alınan verilere göre, altcoin’ler gerçekten hala ciddi talep görüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in(BTC) piyasa hakimiyeti %66 seviyelerine kadar çıksa da yatırımcılar hala ani bir altcoin yükselişi için beklemede.

Coinbase’de Altcoin’ler Revaçta

Coinbase tarafından açıklanan verilere bakıldığında en az 5 işlemi bulunan kripto para yatırımcılarının %60’ının Bitcoin ile başladığı ancak bunların sadece %24’ünün elinde Bitcoin tutmaya devam ettiği görülüyor. Yatırımcıların %75’inin ise diğer varlıklara yani altcoin’lere yöneldiği vurgulanmakta.

Bu da aslında insanların piyasaya ilk olarak Bitcoin ile girdiğini ancak bunun devamında diğer kripto para birimlerine yönelik BTC’yi ikinci plana attıklarını gösteriyor. Belki de bunun en büyük sebebi altcoin’lerin fiyat hareketlerinin Bitcoin’den çok daha ani olabilmesidir.

Bitcoin yerinde sayarken bile birçok önde gelen kripto para biriminin %20’lerin bile üzerinde yükseliş elde ettiği görüldü. Bitcoin’in yükseldiği anlarda ise genellikle birçok altcoin de bununla beraber yükseldi. Yatırımcıların en azından Coinbase kripto para borsası üzerinde altcoin’lere gösterdikleri ilgi devam etse de hala çok beklenen altcoin sezonu gelmedi.

Bitcoin’in 2017 yılındaki gibi rekor kırıp bunun devamında yatay seyretmesi, beklenen altcoin sezonunu getirebilir. Buna rağmen BTC’nin hala 10.000 dolar direncini kırmakta zorlanması altcoin yatırımcılarının biraz daha beklemeleri gerektiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.