reklamı kapat

Dev Kripto Para Borsası 60 İstifa İle Sarsıldı!

Coinbase kripto para borsasında işler kötüleşiyor.
11:44
9 Ekim 2020

Kripto para borsaları kesinlikle 2020 yılında oldukça aktif bir dönemden geçti ve borsalar arasındaki değişimler hız kazandı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase de kesinlikle bu değişimlerden birisine maruz kaldı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçtiğimiz hafta paylaştığı bir tweet’inde Coinbase kripto para borsasında çalışan hiç kimsenin politik olarak aktif olamayacağını ve politik tartışmalar hakkında görüş belirtmeyeceğini ifade etti. Bu açıklama tahmin edileceği gibi sert tepki gördü ve şimdi öğrenilen bilgilere göre Coinbase çalışanlarının bir kısmı istifa etti.

Coinbase Çalışanları İstifa Ediyor

1.200’den fazla çalışanı bulunan Coinbase’in bugün yapılan duyuruya göre 60’dan fazla istifa aldığı öğrenildi. Armstrong özellikle Haziran ayında ABD içerisinde yaşanan olaylara yönelik bir açıklama yapmaması nedeniyle çalışanlarından tepki almıştı.

ABD’de polis tarafından öldürülen George Floyd için başlatılan protestolara yönelik herhangi bir açıklama yapmayan Coinbase, sadece çalışan değil aynı zamanda müşteri de kaybetti. Santiment verilerine göre Coinbase borsasının ağ trafiği Eylül ayında %30 geriledi. 30 milyondan fazla KYC yapmış kullanıcıya sahip olduğu bilinen Coinbase kesinlikle son 2 yılda devamlı olarak kan kaybetmekte.


Coinbase’in bu son açıklama ile 60 çalışan istifası ile karşılaşması ise borsanın işlerini çok daha zora sokacak gibi gözüküyor. Bu esnada rakip borsalardan BitMEX de bir istifa haberi ile gündeme yansıdı. BitMEX’in CEO‘su ve CTO’su resmi olarak istifa etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.