X


BitMEX CTO’su Artık Serbest: Bedeli 5 Milyon Dolar

BitMEX CTO'su artık serbest.
12:01
9 Ekim 2020
Okuma Süresi: 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para türev borsalarından olan BitMEX’in CTO’su Samul Reed, geçtiğimiz günlerde gündeme çok hızlı bir giriş yaptı. ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından başlatılan dava ve soruşturma nedeniyle ABD’de tutuklanan Reed, 1 Ekim tarihinde başlayan tutukluluk halini noktaladı.

Elde edilen mahkeme evraklarına göre Reed tam olarak 5 milyon dolarlık kefalet ödemesi ile serbest bırakıldı. Reed şu an için tutukluluk halinden kurtulsa da mahkemenin gidişatına göre suçlu bulunması durumunda yeniden demir parmaklıkların ardını görebilir.

BitMEX CTO’su İçin 5 Milyon Dolar Ödendi

1 Ekim tarihinde video konferans ile gerçekleştirilen mahkeme duruşmasında, Reed’i avukat William J. Trach’ın temsil ettiği açıklandı. Kefalet ödense de olası bir kaçış riskine karşı Reed ve eşinin pasaportuna el konulduğu da açıklandı. Sadece Reed değil BitMEX kripto para borsasının bütün kurucuları mahkeme ile karşı karşıya geldi.

Arthur Hayes, Benjamin Delo ve Gregory Dwyer ise şu an ABD tarafından aranıyor. Arthur Hayes’in bütün bu olayların devamında istifa ettiği haberi de gündemi sarstı. Aslında bu istifa BitMEX kripto para borsasının eskisi gibi hizmet vermeye devam edeceğine işaret etmekte.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı da BitMEX borsasında yaşananlardan sonra sert bir düşüş yaşamıştı. Şimdi olayların tersine dönüyor olması ise BTC için olumlu bir fiyat hareketi getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar