reklamı kapat

Ripple (XRP) CEO’su da Sonunda İsyan Etti

Ripple "artık yeter" diyecek mi?
17:31
9 Ekim 2020

Sadece ABD’nin değil dünyanın en büyük blockchain şirketlerinden birisi olan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan son kripto para uygulama taslağına tam anlamıyla isyan etti. Aslında bundan birkaç gün önce Ripple kurucu ortaklarından Chris Larsen’in de benzer noktalara değindiği biliniyor.

Ripple CEO’su Garlinghouse, ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan kripto paralarla ilgili düzenleme taslağının “tartışmalı” olduğunu vurguladıktan sonra ABD içerisindeki birçok blockchain ve kripto para şirketinin ülkeden çıkmak zorunda kalabileceğini ifade etti.

Garlinghouse: Ripple, ABD Dışına Çıkabilir

Avrupa içerisindeki kripto para regülasyonlarına benzer bir yasa taslağı olması gerektiğini ifade eden Garlinghouse, bunun olmaması durumunda ABD’nin artık teknolojinin merkezi olarak kalamayacağını vurguladı. Ripple CEO’su bu açıklama ile aslında Ripple’ın da yakında ABD dışına çıkabileceği sinyalini vermiş oldu.

Şu an ABD’de XRP kripto para birimini de ilgilendiren bir dava sürecinin içerisinde bulunan Ripple’ın gerçekten ABD dışına çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Ancak hem Ripple kurucu ortağı hem de Ripple CEO’su tarafından yapılan bu üst üste açıklamalar, ihtimalin oldukça güçlü olduğunu göstermekte.

Eğer Ripple gerçekten de yakın zamanda merkezini ABD dışına taşırsa, bu durum XRP fiyatı üzerinde çok sert etkilere yol açabilir ve büyük dalgalanmalar görülebilir. Bu konuda nasıl bir adım atılacağı ise önümüzdeki haftalarda kesinlik kazanacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.