reklamı kapat

Analistler Bitcoin (BTC) İçin Sıradaki Fiyat Seviyesini Açıkladı

Bitcoin'in bundan sonraki fiyat hareketi ne olacak?
18:49
9 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve kripto para sektörünün geneli belirli bir süre devam eden konsolidasyondan sonra özellikle bu hafta yukarı yönlü bir atılım gerçekleştirdi. Bunda Square’in Bitcoin yatırımı yapması veya Ethereum’un hash rate rekoru kırması gibi faktörlerin etkisi olduğu gibi direkt teknik faktörlerin de etkisi olduğu biliniyor.

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin fiyatının sert düşüş yaşamasına sebep olan en büyük etmen BitMEX kripto para borsasına açılan dava ve kurucunun tutuklanmasıydı. Bu hafta ise hem BitMEX CEO’sunun istifa haberi hem de tutuklanan kurucu ortağın kefaletle salınması, piyasalar olumlu yansıdı.

Bitcoin Yeniden 11.000 Dolar Üzerinde

Lider kripto para birimi bugün itibariyle yeniden 11.000 doların üzerine çıkarak bu olumlu etkiyi kanıtlamış oldu. Peki kripto para analistleri bu yükseliş ve son günlerdeki hareketlilik hakkında ne düşünüyor? Tanınan uzmanlardan Cantering Clark konu hakkında yaptığı açıklamada piyasalardaki baskının doğal bir yükseliş ivmesi yarattığını ifade etti.

Analist hafta sonundan önce trend belirleyici bir kırılım yaşanmasını beklediğini vurguladı ve gerçekten de beklenen oldu. Bitcoin eğer bugün 11.000 doların üzerinde kapanış yapabilirse bunun yükseliş trendi için kesin sinyal olduğu ifade edilebilir.

Kripto para analisti Josh Rager ise BTC’nin sıradaki hareketinin 12.000 doları test etmek olacağını ifade etti ve yatırımcılara “sabırlı olma” çağrısı yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.