Reklam

Orion Protocol Nedir?

Orion Protocol, likidite gibi sorunlara çözüm getirmeyi hedefleyen bir platformdur.
11:51
10 Ekim 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Orion Protocol, tüm kripto piyasasının likiditesini merkezi olmayan bir platformda toplayarak DeFi’deki en büyük sorunlardan bazılarını çözmeyi amaçlayan bir platformdur. Bu, tüm kripto piyasasının likiditesini merkezi olmayan bir platformda bir araya getiren işlem çözümü Orion Terminal dahil olmak üzere protokol üzerine inşa edilen birçok çözümü içeriyor. Yol haritası ayrıca bir fiyat oracle’ı ve yüksek marjlı bir DEX’i içinde barındırıyor.

Bu yazımızda, “ORN coin Binance, Orion Protocol coin yorum” gibi konulara göz atacağız.

ORN Coin Nedir?

ORN coin, Orion Protocol’ün yere kripto para birimidir ve tüm platformda kullanılabilir durumdadır. ORN coin, bir hizmet token’ı olarak tasarlanmıştır.

Bir ERC-20 token’ı olan ORN coin ile ödeme yaparken işlem ücreti indirimi kazanabiliyorsunuz. Ayrıca blok zincirleri için DEX başlatma kiti, borsalar için Likidite Arttırma Eklentisi ve kripto projeleri için Kurumsal Ticaret widget’ını içeren tüm Orion Enterprise çözümleri, ORN token’ıyla desteklenen likidite toplayıcısı aracılığıyla çalışıyor.

Bunlara ek olarak broker’ların, alım satımları yürütmek için seçilecek ORN token’larını yatırması gerekiyor. Ne kadar çok ORN token’ı stake edilirse, seçilme şansı o kadar yüksek oluyor.

Öte yandan ORN token sahipleri; indirimli işlemler, gelişmiş özellikler, protokol erişimi ve stake getirileri dahil olmak üzere çeşitli avantajları da elde etmiş oluyor. Böyle platform kullanıcıları, ORN coin sahip olmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre platform ORN token’ların arzının sınırlı olmasına oldukça önem veriyor.

Bunların yanında Orion Protocol platformu Dynamic Coin Offering sunan ilk platform olduklarını belirtiyor. Eğer token satışları başarılı olmazsa kullanıcıların paralarını geri alacağı belirtiliyor. Bu, ikincil piyasada bir fiyat tabanı oluşturuyor ve katılımcılara yukarı yönlü bir sınır koymadan aşağı yönlü koruma sağlıyor.

ORN Coin Yorum

Özellikle Dynamic Coin Offering özelliği ile Orion platformu dikkat çekiyor. Bu sayede kullanıcılar yatırımlarını herhangi bir kayıp olmayacağını düşünerek yapabiliyor. Bunun yanı sıra Orion’un likidite sorununa çözüm sunması da kullanıcılar tarafından artı puan alıyor.

Platformun özellikleri sebebiyle Orion coin’e olan ilginin de pozitif olduğu görülüyor. Ancak grafiklere bakıldığında her şeye rağmen yatırımcıların temkinli yaklaştığı görülüyor.

Orion Protocol Coin Nasıl Alınır?

Orion Protocol Coin çeşitli kripto para borsaları aracılığı ile satın alınabilir. Orn coin Binance, Bilaxy, Bitmax ve Uniswap gibi birçok borsada halihazırda mevcut.

Bununla birlikte ORN coin satın almak isteyenler için rakamlara bakmakta da fayda olacaktır. Yazının yayına hazırladığı sırada 1,87 dolardan işlem gören ORN token, 18.581.239 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 354. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda 9.925.000 adet ORN coin bulunuyor ve bunun maksimum 100.000.000 ORN’ye ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 16 Temmuz 2020 tarihinde 0,5362 dolar ile dibi gören ORN token’ın 13 Ağustos 2020 tarihinde 7,11 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

ORN Coin Satın Al

ORN coin, dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para alım satım platformu Binance ile hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar