reklamı kapat

Analistler Bitcoin’de (BTC) Bir Sonraki Hedefi Belirledi: 270.000 Dolar!

Analistlerin yaptığı açıklamalara göre Bitcoin uzun vadede 270.000 doları görecek. 
19:10
10 Ekim 2020

Bitcoin (BTC) bundan 1 hafta önce 10.400 dolardan işlem görüyordu, bugün erken saatlerde ise lider kripto para birimi 11.490 dolara kadar yükseldi. Bitcoin devam eden bu yükseliş eğilimi analistlerin boğa beklentilerini de arttırmış görünüyor.

Blockchain analitiği ve veri firması Coin Metrics, geçtiğimiz ay düşüş gösteren temel faktörler olsa da, Bitcoin’in on-chain bir bakış açısıyla güçlü olduğunu belirten kapsamlı bir açıklama paylaştı. Firmanın açıklamalarına göre Bitcoin 2017’deki boğa koşusunun hemen öncesindeki göstergelerle benzer göstergelere sahip durumda.

Bitcoin Boğa Göstergeleri

Coin Metrics, kısa süre önce Bitcoin’in yakın vadede herhangi bir belirsizliğe rağmen uzun vadeli bir boğa trendinde olduğunu ifade ediyor ve bununla ilgili 3 etken ortaya koyuyor:

  • Ortalama bir BTC yatırımcısının karlılığını izleyen bir gösterge olan MVRV, 2016/2017 boğa piyasası ile aynı görünüme sahip.
  • Borsalardaki BTC arzı güçlü bir hızla azalmaya başlıyor. Bu da orta ve uzun vadede daha fazla Bitcoin sahibinin yükseliş beklediğini gösteriyor.
  • Son fiyat hareketlerine rağmen, Bitcoin balinalarının sayısı artmaya devam ediyor, bu da Bitcoin’in geleceği için olumlu beklentilere sahip olan büyük yatırımcıların arttığını gösteriyor.

BTC Artışa Hazır

Analizler, önde gelen kripto para biriminin bu noktadan yükselmek için çok yere sahip olduğunu gösteriyor. Yapılan çeşitli analizlere göre Bitcoin’in bundan sonraki en yüksek seviyesi 270.000 dolar olma potansiyeline sahip. Yani BTC’nin %2.500 artması bekleniyor.


Öte yandan Gold Bullion Int’den Dan Tapiero ve Raoul Pal gibi yatırımcılar da mevcut piyasa döngüsü sırasında daha yüksek seviyeleri göreceğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.