reklamı kapat

“Kripto Anne” Açıkladı: Kripto Paralar İçin Bu Durum Değişebilir

Beklenen kripto para regülasyonları gelecek mi?
09:31
11 Ekim 2020

Sektörde “kripto anne” olarak tanınan ABD Menkul Kıymet ve Borsalar Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, ABD’nin en sert regülatörünün yakında değişebileceğini ve değişmek zorunda olduğunu belirtti. İnsanların kripto para sektörüne daha fazla ilgi duymaya başladığını belirten Peirce, sadece SEC’in değil aynı zamanda kripto paralara yönelik bakış açısının da değişeceğini vurguladı.

Peirce, yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajda sadece kripto para sektöründeki insanların değil aynı zamanda geleneksel finans sektöründeki insanların kripto para sektörü için bir rehber talebinde bulunduğunu ve yakında rehber niteliğinde bir regülasyon oluşacağını ifade etti.

Peirce: Kripto Para Yatırımcıları Arttıkça Regülasyon da Artacak

Önümüzdeki yıllarda ya isteyerek ya da zorla yeni bir regülasyon oluşturulacağını vurgulayan Peirce, kripto para yatırımcıları arttıkça bunun kapsamının da artacağına değindi. SEC’in ilk yıllardaki tavrının değiştiğini ve artık regülasyonlara daha sıcak bakıldığını, kripto para sektörüne de şans verileceğini vurgulayan SEC üyesi, belki de yatırımcılara bir ipucu verdi.

Peirce, daha önce Bitcoin ETF başvurularının onaylanması yönünde oy kullanmış ancak tek başına başarılı olamamıştı. Buna rağmen devamlı olarak kripto paraların lehine açıklamalarda bulunan Peirce, artık bunun değişeceğini ve kendisi gibi birçok regülatörün ortaya çıkacağını ifade etti.

Peirce açık açık ifade etmese de yakında daha sıkı regülasyonların gelmesi ile Bitcoin ETF’sinin de onaylanması mümkün olabilir. Bunun kripto para sektörüne inanılmaz olumlu etki edeceği ise bilinen bir gerçek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.