Dev Ethereum Madencilik Havuzu F2Pool Yönünü Bu Altcoin’lere Çevirdi!

Dünyanın en büyük ikinci Ethereum madencilik havuzu F2Pool bugün yaptığı duyuruda, The Merge'nin ardından başta ETC olmak üzere bu altcoin'leri işaret etti.
11:00
7 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Dünyanın en büyük ikinci Ethereum madencilik havuzu F2Pool bugün yaptığı duyuruda, Ethereum’un The Merge güncellemesinin ardından 10-20 Eylül 2022 tarihleri arasında ETH madenciliği için sunulan desteğin sonlandırılacağını belirtti. Dönem içindeki tüm ETH kazançları The Merge’nin ardından ödenecek. F2Pool, ayrıca madencileri The Merge’den sonra madencilik havuzunu kullanarak ETC, RVN, CFX başta olmak üzere diğer altcoin’lerin madenciliğini yapmaya davet etti. Öte yandan madenciler, 30 Eylül’e kadar Ethereum Classic (ETC) madenciliğinde sıfır komisyon ücretinden yararlanabilecek.

ETC, RVN ve CFX

F2Pool, ikinci en büyük ETH madencilik havuzu ve en iyi ETC madencilik havuzu konumunda. Bu bakımdan aldığı kararlar oldukça önemli olarak kabul edilmektedir. F2Pool, bugün yaptığı duyuruda, The Merge’nin ardından Ethereum’un PoW’dan PoS’a geçeceği için madencilik havuzunun artık ETC madenciliğini destekleyeceğini duyurdu. Ethereum Vakfı’na göre, The Merge 10-20 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e göre ise The Merge güncellemesi büyük olasılıkla 13-15 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. F2Pool, The Merge ile ETH madenciliği sona erene kadar normal şekilde çalışmaya devam edeceğini belirtti. F2Pool, ayrıca süreç boyunca olası bir sorunun önüne geçmek madencilere ETH ödemelerini The Merge’nin ardından yapmaya karar verdi. Madencilerin, hesaplarına geçerli bir cüzdan adresi ekleyip eklemediklerini onaylamaları gerekiyor. Madenciler, ayrıca farklı madencilik hesapları için farklı adresler kullanabilecekler:

The Merge’ye yalnızca bir adım kaldı. ETH madencilik havuzumuz, TTD’nin ETH madenciliğinin sonunu tetikleyene kadar her zamanki gibi kullanılabilir olacak. Madencilik yapılarak kazanılan ETH ödemelerini almak için cüzdanınızı iki kez kontrol etmeyi unutmayın!

F2Pool, madencileri The Merge’nin ardından ETC, RVN, CFX ve diğer altcoin’lerin madenciliğini yapmaya davet etti. Madencilik havuzu, ayrıca 30 Eylül’e kadar ETC madenciliği için sıfır komisyon ücreti sunacak. Madenciler herhangi bir potansiyel Ethereum hard fork’u yerine ETC madenciliğini destekleme kararı alması Ethereum Classic’e (ETC) olan desteğin artmasıyla sonuçlanıyor. Sonuç olarak, ETC fiyatı ve hash rate’i yükselmeye devam ediyor. Ethermine, BTC.com, Antpool gibi dev madencilik havuzları The Merge’nin ardından Ethereum Classic’i (ETC) desteklemeye karar vermiş durumda.

ETC’de Hedef Fiyat 50 Dolar Olabilir

Topluluğun ve madencilerin Ethereum Classic‘e (ETC) olan desteği, ETC fiyatının güçlü bir şekilde yukarı yönde ivmelenmesine neden oldu. Ayrıca, en iyi madencilik havuzlarının herhangi bir potansiyel Ethereum hard fork’unu desteklememe kararı aldığı görüldü. Bu da ETC’ye olan talepte patlamaya neden oldu.

ETC fiyatı son 2 ayda yüzde 200’ün üzerinde güçlü bir ralli yaparak 14 dolardan 45,51 dolara kadar çıktı. ETC fiyatı şu anda kripto para piyasalarının genelindeki satış baskısından dolayı son 24 saatte yaklaşık yüzde 15 düşüşle 34,31 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, Ethereum Classic hala güç gösteriyor ve The Merge’nin ardından fiyatının 50 dolara kadar çıkması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar