Bloomberg Analistinden Kritik Ethereum Yorumu: Piyasanın Kaderini Bu Belirleyecek

Kripto para piyasası yeniden endişe yaratırken, önde gelen bir Bloomberg analisti piyasasının kaderini belirleyecek önemli gelişmeyi paylaştı.
12:00
7 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası yeniden endişe yaratırken, önde gelen bir Bloomberg analisti piyasasının kaderini belirleyecek önemli gelişmeyi paylaştı.

Ethereum’un Bunu Başarması Gerekiyor!

Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Ethereum‘a (ETH) dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Stratejiste göre, Ethereum piyasayı yönlendirme konusunda Bitcoin’den (BTC) lider rolünü alıp fiyat hareketleriyle diğer altcoin’leri etkilemeye başlayabilir. Analist, kripto para piyasasının performansının büyük ölçüde Ethereum’un 2.000 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkıp çıkamayacağına bağlı olacağına inanıyor. ETH, an itibariyle 1.519 dolardan işlem görüyor. McGlone, 1000 dolarlık desteğin hala kritik önem teşkil ettiğini ve ayı piyasasında tüm senaryolara hazır olmamız gerektiğini vurguluyor. Ethereum, merakla beklenen Merge güncellemesinden önce bu yıl Bitcoin’e karşı en yüksek seviyesine ulaştı. McGlone, ETH’nin bu süreçte bazı engellerle karşılaşmasını beklerken, hala finans dünyasında devrim yaratma yolunda olduğundan emin. Bitcoin’in en büyük destekçilerinden olan Bloomberg analisti, yakın zamanda Bitcoin’in şu anda 100 haftalık hareketli ortalamasında işlem gördüğünü ve dipten alım fırsatı verdiğini belirtti.

Bu nedenle McGlone, Bitcoin’in “uzun bir boğa piyasası” içinde indirimli işlem gördüğüne inanıyor. Analiste göre ayı piyasası birkaç ay daha sürebilir. Bugün erken saatlerde, BTC fiyatı Temmuz ayının başından bu yana en düşük seviyesine geriledi. Ocak ayında McGlone, hem Bitcoin hem de Ethereum’un uzun vadede yeni zirvelere ulaşabileceğini söyledi. Geçen Ekim ayında, ETH fiyatının muhtemelen 5.000 dolar seviyesine ulaşacağını tahmin etmişti. Bitcoin ve Ethereum, rekor zirvelerinden sırasıyla %72,71 ve %67,68 düştü.

Fed vs Merge: Makroekonomik Faktörler!

Yatırımcılar iyimser görünse de, son haftalarda uzmanların fiyat tahminleri kısa vadede olumlu olmadı. Bloomberg analistleri, Merge spekülasyonlarına rağmen, makroekonomik faktörler nedeniyle ETH fiyatının daha düşük seviyelere gerilemesini beklediklerini bildirdi. Malesef, Fed’in şahin duruşu Merge nedeniyle ortaya çıkan heyecana gölge düşürdü. Fed başkanı Jerome Powell’ın birkaç hafta önce yaptığı konuşma, ETH fiyatının %10 düşmesine neden oldu.

Kripto analistik şirketi Messari’nin verileri, Ethereum Dominance oranının yedi gün içinde %3,21 arttığını ve mevcut hakimiyetin %19,187 olduğunu doğruluyor. Görünüşe göre Ethereum’un (ETH) yaklaşan Merge güncellmesi, dikkatleri üzerine çekti. Cardano da Vasil hard fork’u sayesinde yine odak noktası oldu. Merge, yatırımcıyı Bitcoin’den uzaklaştırmış gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar