X

DeFi’de Çok İlginç Şeyler Oluyor: Bu Bir Felaket Mi Yoksa Güç İşareti Mi?

Ortaya çıkan bilgiler DeFi ekosisteminde ilginç şeyler olduğunu gösteriyor. 
09:58
24 Ekim 2020

DeFi piyasasında yaşanan büyük artışların ardından düşüşün kaçınılmaz olduğu zaten tüm analistler tarafından dile getirilmişti. Nitekim büyük artışları büyük değer kayıpları takip etti. Ethereum (ETH) tabanlı Defi token’ları değer kaybederken lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) artışa geçti.

Ancak bu gerçekleşirken, DeFi uygulamalarında kilitlenen toplam USD değeri, hiçbir şey olmamış gibi artmaya devam ediyor. Peki, bu merkezi olmayan finans alanının temelde sağlam olduğunun bir işareti mi yoksa gerçekleşmeyi bekleyen bir felaket habercisi mi?

Kilitli DeFi Değeri

Her ne kadar Bitcoin şu anda bir yükseliş eğiliminde olsa da aslında bu yıla Defi ve Ethereum’un damga vurduğunu ifade edebiliriz. 2020 yılı boyunca DeFi token’larının değeri artarken DeFi’de kilitlenen toplam değer de gözle görülür şekilde arttı. Ancak yaz sonuna doğru yükselişler yavaşladı ve hatta düşüşler başladı.

Yearn.Finance, Aave, Uniswap ve daha birçok DeFi token’ı yaz başında ulaştıkları yüksek seviyelerden yaklaşık olarak %60’a kadar düşüşler sergiledi. Ancak fiyatlarda düşüşler yaşanırken kilitli toplam değerin artması DeFi alanına daha fazla fon akışı olduğunu gösteriyor.

Bu Durum Neyin Habercisi?

Token fiyatları normal seviyelere dönerken bile artışa devam eden kilitli toplam değer, DeFi kategorisindeki temellerin güçlü olduğunun bir işareti olarak değerlendiriliyor. Yapılan açıklamalara göre yaşanan bu düzeltme oldukça sağlıklı ve gelecekte çok daha yüksek fiyatların önünü açacak bir gelişme olabilir.

Bunlara ek olarak kripto analistleri, DeFi token’larındaki büyük düşüşe rağmen, Yearn.Finance, Uniswap ve daha fazlasıyla ilgili işlem çiftlerinde henüz teslim hacminin olmadığı konusunda uyarıyor. Açıklamalara bakılırsa ya bu teslim hacmi hiç gelmeyecek ve DeFi token’ları hemen toparlanacak ya da kilitli değerdeki bu artı bir felaketle sonuçlanacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar