X

Decred Coin Nasıl Alınır?

Atomik takas destekleyen Decred coin nedir?
17:06
10 Kasım 2020

Decred, PoW ve PoS melezi olarak tanımlanan hibrit bir kripto para birimidir. Dahili yönetim mekanizması ile bütün kontrolün topluluğa verildiği kripto para projesinin asıl hedefi ise uzun vadeli değer artışını sağlamak ve kısa vadede sıçrama yerine uzun vadede istikrarı devam ettirebilmek. Decred hem Proof-of-Work yani iş ispatı hem de Proof-of-Stake yani hisse ispatı modellerinin belirli özelliklerine sahip.

Bu da Decred’in şeffaflık, oylama ve bunun gibi fonksiyonlarının diğer kripto para projelerine kıyasla bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Blockchain tabanlı merkeziyetsiz ve otonom bir ağ olarak piyasaya sürülen Decred ağı, atomik takas olarak da bilinen ağlar arası token alım satımını ve değişimini mümkün kılmakta.

Decred Nedir?

Decred geliştiricileri tarafından sunulan atomik takas imkanı DCR Coin’in de öne çıkmasını sağlayan avantajlardan birisi olarak görülüyor. Proof-of-Stake için kullanılabilen ve stake edilebilen Decred Coin, aynı zamanda madencilik yolu ile de kazılabilmekte. Decred madencilik donanımına sahip olmayan kişilerin de bunu yapabilmesini sağlaması özelliği ile aslında oldukça ilginç bir denge kurmuş durumda.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Decred Coin de aynı lider kripto para birimi Bitcoin gibi sadece 21 milyon olacak şekilde tasarlandı ve arzın %60’ı PoW mekanizmasına yani madencilere ayrılırken %30’u stake edenlere dağıtılacak ödüllere, %10’u proje geliştirmelerine ayrıldı.

Peki DCR Coin tam olarak nereden ve nasıl alınır?

DCR Coin Nereden Alınır?

DCR Coin tam olarak nasıl ve nereden alınır? Tahmin edileceği gibi bunu Binance üzerinden almak mümkün.

  • DCR satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna DCR yazın ve altta açılan DCR /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “DCR AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek DCR alma işlemini tamamlayın.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar