X


Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 10/11/2020

Bitcoin teknik analiz verileri açıklandı.
18:03
10 Kasım 2020

Bu hafta kripto para piyasasına tam bir belirsizlik hakimdi ve lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) volatilitesinin artması yatırımcıların panik olmasına yol açtı. BTC fiyatı özellikle Koronavirüs aşı haberinden sonra 15.000 dolar seviyesine kadar gerileyip birçok yatırımcıyı korkutsa da devamında hızlı bir yükseliş ile yine önemli destek noktalarından birisi olan 15.200 dolar seviyesinin üstünü gördü.

BTC/USD Grafiği

Aslında Bitcoin fiyatında görülen düşüşün bir diğer sebebi toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’a yönelik geçiş ve yatırımcıların ilgisinin kayması olarak da biliniyor. ETH 2.0 tarihinin açıklanması ile beraber Ethereum fiyatında olumlu bir hareketlenme görüldü ve fiyat 470 doların üstüne çıkarak Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin düşmesine yol açtı.

Ancak BTC/USD işlem çifti yeniden 15.000 dolar üstüne çıkıp RSI’ye göre de alım bölgesine ilerleyerek yükselişin devam edeceği sinyalini verdi. ETH ne kadar BTC’nin piyasa hakimiyetinde düşüşe yol açsa da lider kripto para birimi kısa sürede toparlandı ve eski hakimiyet seviyesine ulaştı. Bitcoin teknik analizine bakıldığında 16.000 dolara gidilen yoldan en büyük engelin 15.500 dolar ile 15.850 dolar olduğu görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin Yorumları

Eğer BTC ani bir ralli ile 15.850 dolar seviyesinin üstüne kadar çıkmayı başarırsa yeniden 50 SMA desteğini arkasına alabilir ve 16.000 dolar direncini tam anlamıyla kırıp haftalık kapanış yapabilir. Bitcoin fiyatının devamlı olarak yükseldiği şu günlerde  olası bir kırılma ve haftalık seviyenin altında kapanış ise rallinin noktalanmasına yol açabilir.

bitcoin

Bitcoin eğer 14.500 dolar seviyesinin altına inerse bu aynı 2019 yılında olduğu gibi boğanın tam anlamıyla bittiği ve ayının başladığı şeklinde yorumlanacaktır. Yine de Bitcoin’in özellikle 15.000 dolar ile 14.800 dolar seviyelerinde önemli desteklere sahip olduğu ve burada tutunacağı görülüyor. Eğer 16.000 dolar seviyesi kırılırsa da analistler yeni bir rekorun kapıda olduğunu vurgulamakta.

Josh Rager, 16.000 doların geçilmesi ve 20.000 doların görülmesi durumunda fiyatın %700 artış yaşayabileceği bir yükseliş trendine girebileceğinin altını çizmişti. BTC, son 1 ayda rekor bir yükseliş elde etse de parabolik olarak belirtilen rallinin bu olmadığı ve hala yükselişe yer olduğu ifade edilmekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar