X

Bitcoin (BTC) Boğa Sinyali Yine Göründü: BTC 16.000 Doları Görebilir

Bitcoin fiyatı için yükseliş devam edebilir.
18:51
10 Kasım 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı yılın en yüksek seviyesi olan 15.977 doları geçtiğimiz hafta görüp test ettikten sonra %3,5’dan fazla değer kaybetti. Aslında bu kayıp birçok kripto para analisti için beklenen bir şeydi ve BTC’nin hala 15.000 dolar seviyesinde tutunmayı başarıyor olması bile kesinlikle oldukça önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Şu sıralar hem bireysel yatırımcılar hem de önde gelen kripto para analistleri düşüşün devam edeceğini düşünüp bu yönde açıklamalarda bulunsa da önemli bir indikatör tam tersi yönde hareket görebileceğimize işaret ediyor. MA7 olarak da bilinen kripto para borsalarına gönderilen BTC’yi ölçen bu indikatör, 7 günlük sürede borsalara gönderilen BTC miktarındaki büyük değişikliğe dikkat çekti.

Bitcoin Fiyatı Bu İndikatöre Göre Hala Yükselebilir

Bitcoin sert yükseldiğinde veya düşüş yaşadığında birçok uzmanın bu indikatöre baktığı ve ona göre yön belirlediği de biliniyor. CryptoQuant söz konusu indikatörün arkasındaki kripto para firması olarak biliniyor ve daha önce BTC tahminlerinde ne kadar haklı olduğunu defalarca kanıtlamıştı. Borsalara gönderilen BTC miktarının azalması ve dibi görmesi, aslında yatırımcıların satış yerine HODL yani BTC’lerini ellerinde tutma eğilimine geçiş yaptığını gösteriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Borsalara ne kadar az Bitcoin gönderilirse BTC fiyatının da o kadar az düşeceği ve gelen talep ile yükselişe geçeceği tahmin edilmekte. CryptoQuant tarafından yayınlanan indikatörde de özellikle 15.000 dolar seviyesi geçildikten sonra bu indikatörde önemli bir düşüş görüldüğü vurgulandı.

CryptoQuant CEOsu Ki Young Ju da konu hakkında yaptığı açıklamada söz konusu indikatörün hala güçlü alım bölgesinde olunduğu mesajını verdiğini vurguladı.  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı ise son 24 saat içerisinde %2’den fazla değer kaybetti ve 15.326 dolardan işlem görüyor.

Eğer Bitcoin günlük veya haftalık kapanışta 15.000 doların altına inerse bu indikatörün verdiği sinyal de  yanlış çıkmış ve boğa sezonu resmi olarak bitmiş olabilir.  BTC/USD işlem çifti tam tersi bir hareketlilik ile bütün piyasayı da şaşırtma imkanına sahip.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar