X


Milyoner İsimden Önemli Bitcoin (BTC) Açıklaması: “Geç Olsun Güç Olmasın”

Bill Pulte'den Bitcoin açıklaması.
14:07
10 Kasım 2020

Detroitli ünlü milyoner Bill Pulte, daha önce lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) odaklı yardım kampanyaları ve insanlara BTC ile diğer kripto paraları dağıttığı etkinlikler ile adından söz ettirmişti. Bulte dün yaptığı açıklamasında ise BTC’nin kurumsal yatırımcının ilgisini çekmenin ötesine geçtiğini ve artık Wall Street’in “akıllandığını” vurguladı.Bill Pulte  btc

Twitter hayırseveri olarak da bilinen Pulte, Wall Street’in Bitcoin konusunda fikrini değiştirdiğini ve artık alım yapmaya başladığını vurgulayarak, “geç olsun güç olmasın” mesajı verdi. Geleceğin parlak olduğunu ve yeni bir Bitcoin airdrop’u da yapacağını belirten Pulte, kısa sürede bütün sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bitcoin Alan Kurumsal Yatırımcı Artıyor

Efsanevi Amerikalı yatırımcı Stanley Druckenmiller da geçtiğimiz günlerde kripto para yatırımcılarına yönelik önemli bir mesaj verdi ve lider kripto para biriminin altın yatırımından çok daha mantıklı bir yatırım aracı olduğunun altını çizdi. Kurumsal yatırımcıların ilgisi ise milyoner Pulte veya efsanevi Amerikalı yatırımcı Druckenmiller ile sınırlı değil.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kısa süre önce Paul Tudor Jones, MicroStrategy ve bunun CEO’su Michael Saylor gibi isimler de kripto para sektörüne girdi ve kripto para yatırımı yaptıklarını resmi bir şekilde açıkladı. Ancak Pulte’nin direkt olarak Wall Street’in BTC almaya başladığını belirtmesi, büyük bir yankı uyandırdı.

Pulte’nin gönderisinin altına gelen yorumlara bakıldığında ise diğer insanların da Bitcoin yatırımına sıcak baktıkları hatta bir kullanıcının “çocuklarının geleceği için kenara para atıp BTC alma” niyetinde olduğu görülüyor.

 Lider kripto para biriminin fiyatı bu kurumsal FOMO sürecinde 11.000 dolardan 15.780 dolara kadar yükselse de dün gelen Koronavirüs aşı haberi yükseliş için sert bir etki yarattı gibi gözüküyor. Bitcoin ve altın yatırımı için oluşan bu FOMO, piyasaların aşı hazır olur olmaz normale döneceği haberinden sonra gerçekten de etkisin kaybetmeye başladı ve fiyat 15.000 doların dip noktasına doğru ilerliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar