X


Dallas Mavericks Sahibi Mark Cuban: “Dogecoin Ödemeleri Bitcoin’i Geçti”

Cuban, Bitcoin ödemelerine nazaran Dogecoin'in insanlar tarafından daha çok tercih edildiğini belirtti.
14:23
5 Ekim 2021

Milyarder iş insanı Mark Cuban, medyaya yansıyan son röportajında insanların Mavericks online mağazasında Dogecoin ile ödeme oranlarının arttığını kaydetti. Cuban, Bitcoin ödemelerine nazaran Dogecoin’in insanlar tarafından daha çok tercih edildiğini belirtti.

Mark Cuban’ın Görüşleri

NBA ekiplerinden Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Fox Business ile gerçekleştirdiği röportajda Dogecoin ödemelerinden bahsetti. Dev basketbol ekibi Dallas Mavericks, online mağaza ödemeleri için Dogecoin’i sistemine entegre etmişti. Mark Cuban, insanların her ay binlerce dolarlık Mavericks ürün alışverişlerini Dogecoin ile ödediğini bildirdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte milyarder iş insanı Cuban, desteğine rağmen Dogecoin’de kayda değer bir yatırımı olmadığını açıklamıştı. Dogecoin’i eğlence olarak tanımlayan Cuban, insanları DOGE ödemelerine yönlendirmeye devam ediyor. Ayrıca bir Bitcoin boğası olan Mark Cuban, Bitcoin’in altından daha iyi bir değer deposu olarak görüyor.

Mark Cuban akıllı sözleşmeler, güvenlik ve yeni yönetim yeteneği ile en büyük altcoin Ethereum’u yakından takip ediyor. Milyarder girişimci, açıklamalarına DeFi ve NFT parantezi açmayı da unutmadı. Cuban, gelecekte birçok şirket operasyonlarının Ethereum tabanlı olacağına inanıyor.

Birçok İnsan Dogecoin ile Satın Alıyor

Mark Cuban, insanların Dogecoin ile ödeme yöntemini önemli derecede benimsediğini aktardı. Dallas Maverick online mağazında Dogecoin ödemeleri Bitcoin ödemelerini geçmiş durumda ve ara açılıyor. İnsanlar binlerce dolarlık alışverişlerini güvenli bir ortam içerisinde Dogecoin olarak ödüyor. Mark Cuban, insanların Dogecoin’i harika bir ödeme aracı olarak görüyor.

Geçtiğimiz dönemlerde yalnızca 500 dolarlık Dogecoin satın aldığını aktaran Cuban, DOGE topluluğu tarafından tepki çekmişti. Cuban, daha fazla Dogecoin aldığını belirterek bu oranın 1.500 dolar olduğunu kaydetti. Mark Cuban geçtiğimiz mayıs ayında 11 yaşındaki oğlu Jake için 3.300 DOGE satın aldığını açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar