CZ’nin Canı Sıkılacak! Büyük Gelişme! 1.3 Milyar Dolarlık Dev Darbe Binance Tarafının Canını Çok Sıkacak!

Özet

  • Binance darbe üstüne darbe alıyor. Son gelen haber şirketin almaya hazırlandığı hisseler konusunda oldu ve sıkıntılar ortaya çıktı.
16:05
28 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

27 Mart Pazartesi günü federal bir yargıç, iflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager Digital’i BinanceUS’a yaptığı 1,3 milyar dolarlık hisse satışına ilişkin işlemlerden geçici olarak alıkoydu. Bu gelişme, CFTC’nin türev düzenlemelerinin ihlali nedeniyle Binance ve kurucusuna dava açtığı gün gerçekleşti.

Ayrıntılı İnceleme Kararı Verildi

Ayrıca, bir mahkemenin iki oyuncunun anlaşmaya devam etmesi için onay vermesinden bir ay sonra geldi. Son gelişmeye göre, ABD’li düzenleyiciler anlaşmanın yasallığını daha ayrıntılı olarak inceleyecek.

Bu ayın başlarında, Mart ayında, Adalet Bakanlığı (DOJ), ABD New York Güney Bölgesi Savcılığı ve ABD Kayyum Ofisi, mahkemenin Voyager Assets’in BinanceUS’a satışını onaylama kararı üzerine temyiz başvurusunda bulundu.

Korumaların, kayıtsız menkul kıymetler olabilecek kripto para birimlerini damgalayabileceğini savundular. Ayrıca, ABD menkul kıymetler yasaları uyarınca yasadışı olabilecek işlemleri de onaylayabilir.

Pazartesi günü, Manhattan’daki ABD Bölge Yargıcı Jennifer Rearden, Voyager’ın bir gecikmenin BinanceUS’un anlaşmadan tamamen geri çekilmesine neden olabileceği yönündeki argümanını geçersiz kılarken satışın askıya alınmasını emretti.

Voyager Digital’in Düzenleyicilere Başvurusu

Temmuz 2022’de, kripto borç veren Voyager Digital, Terra ekosisteminin 40 milyar dolarlık çöküşünün ardından büyük para çekme işlemlerinin ortasında iflas başvurusunda bulundu. Voyager, müşterilerinin paralarını geri almalarına yardımcı olmak için son zamanlarda aktif olarak bir hisse satışı arayışındaydı.

Voyager, geçen hafta yaptığı bir mahkeme başvurusu sırasında, DOJ temyizlerinin şirketi ve müşterilerini belirsizlik içinde tutmaması gerektiğini söyledi. BinanceUS, Voyager’a toplam 20 milyon dolar nakit ödemeyi ve Voyager’ın müşterileri tarafından yatırılan kripto para birimlerini devralmayı kabul etti. Şubat 2023 itibariyle, bu varlıklar 1,3 milyar dolar değerindeydi ve anlaşmanın değerlemesinin büyük kısmını oluşturuyordu.

Binance son zamanlarda kendisini tüm düzenleyici eylemlerle çevrili buluyor. Pazartesi günü, CFTC ile yasal bir savaşa girmenin büyük bir darbesiyle karşı karşıya kaldı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI