X


Cumhuriyetçi Senatör Emmer Blockchain Teknolojisine Yönelik Üç Yasa Tasarısını Tanıttı

Tom Emmer daha önce de Blockchain teknolojisine ve kripto paralara ilişkin çalışmalar yürütmüştü.
16:00
24 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

ABD’nin Minnesota eyaletinin 6. bölge senatörü Tom Emmer, Blockchain teknolojisinin desteklenmesi ve korunmasına yönelik hazırladığı 3 devrimsel yasa tasarısını tanıttı.

Tom Emmer resmi web sitesi üzerinden yaptığı basın açıklamasında Blockchain teknolojisini ve kripto paraları desteklemek için senatoya üç yeni yasa tasarısı sunacağını duyurdu. Emmer, bu yeni teknolojileri ülkedeki inovasyonu ve ekonomik büyümeyi arttırmanın bir yolu olarak görüyor. Bu nedenle Senatör Emmer, kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin kullanımını teşvik etmek için elinden geleni yapmaya kararlı. Emmer konuya ilişkin şunları kaydetti:

Amerika Birleşik Devletleri, Blockchain teknolojisinin gelişimini hızlandırmaya öncelik vermeli. ABD’de özel sektörün inovasyona ve kalkınmaya öncülük etmesine ortam yaratmak için bu üç yasa teklifini tanıtıyorum. Senato, bu yeni teknolojileri kucaklamalı ve onların ABD’de gelişmesine ortam sağlayacak gerekli yasal zemini sunmalıdır.

Emmer ayrıca Blockchain teknolojisinin ve kripto paraların araştırılması için özel sektör ve hükümet iş birliğinde 2016 yılında kurulan Blockchain komisyonunun eş başkanlığını yürütüyor. Senatör Emmer’ın bu çabası Twitter’daki kripto para yatırımcılarının da takdirini kazandı:

Senato’da yürekli birilerini görmek sevindirici. Harika, sizi destekliyoruz. Saygılarımla…

Stellar.org Global Cryptocurrency (@xlm_usd) Eylül 22, 2018

Bravo, Amerika Birleşik Devletleri, Web 2.0 (Blockchain) yarışında diğer ülkelerin gerisinde kaldı. Gerekli düzenleyici adımların atılmaması inovasyonu ve bu yeni teknolojinin benimsenmesini önlüyor. Akıllı adamsın Emmer. Teşekkürler.

Ben Chambers (@bassben411) Eylül 22, 2018

Tom Emmer’ın bu üç yasa tasarısıyla birlikte Dağıtık Defter Teknolojisinin ve kripto paraların ABD’de gelişmesini hedefliyor. Emmer’a göre Blockchain teknolojisi ABD için en az internet kadar önemli.

Kaynak: Ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar