X

Crypto com, Dünyanın En Ünlü Spor Salonlarından Staples Center’ın İsim Hakkını Aldı

İnanılmaz tarihinin ardından Staples Center, Singapur merkezli firma Crypto.com'un adını alacak.
15:45
17 Kasım 2021

ABD’deki en büyük spor ve eğlence organizasyonlarına ev sahipliği yapan Staples Center, multi milyon dolarlık bir anlaşmayla kripto para şirketinin adını alacak. Los Angeles’ta bulunan dev spor arenası Staples Center’ın adı değişiyor.

Staples Center’ın Adı Değişiyor

İnanılmaz tarihinin ardından Staples Center, Singapur merkezli firma Crypto.com’un adını alacak. Crypto.com Arena olarak adlandırılacak 20.000 kişilik stadyumun hakları için 700 milyon doları aşan bir miktar ödendi. Şirket sahibi Anschutz Entertainment Group ile 20 yıllık bir anlaşma imzalandı. Marka değişikliği, Noel Günü’nden itibaren geçerli olacak.

Staples Center, dört profesyonel spor takımına ev sahipliği yapıyor. Basketbolda LA Lakers, LA Clippers, LA Spark’ın kullandığı Staples Center buz hokeyinde LA Kings’in mabedi olarak biliniyor. Takımların yanı sıra dev müzik konserleri ve boks müsabakaları da Staples Center’da organize ediliyor. Stadyum Ekim 1999’da açıldı ve ilk isim değişikliğini Crypto com ile yaşayacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Crypto.com 2016 yılında faaliyete geçti. Popüler platform, kripto para alım satım ve depolama işlemlerini kullanıcılarına sunuyor. Yakın zamanda kendi token’ını piyasaya süren Crypto.com yükselişini sürdürüyor. Şirketin kurucu ortağı Kris Marszalek, Los Angeles Times’a konuşurken şu sözleri sarfetti:

Önümüzdeki yıllarda insanlar kriptonun ana akıma karşı büyük bir güç kazandığını görecekler.

Kripto Şirketlerinin Yükselişi

Son yıllarda kripto para endüstrisi ana akımda tanınırlık kazanmaya başlarken kripto para şirketleri sponsor anlaşmalarına ön plana çıktı. Crypto.com, hali hazırda NBA ekiplerinden Philadelphia 76ers ile çok yıllı bir ortaklık anlaşması imzaladı. NBA’in yanı sıra NFL de kripto para piyasasına adım attı. Chiliz ile anlaşan NFL ekiplerinden New England Patriots, fan token anlaşmasına ortak oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar