X


Coinbase Listelemesi Maker’a Rekor Getirdi

Coinbase tarafından listelenen MakerDAO neredeyse %100 artış elde etti.
11:01
31 Mayıs 2020

Popüler kripto para borsalarından birisi olan Coinbase son zamanlarda birden fazla kripto para birimi listeyelerek “Coinbase Etkisi” olarak bilinen olayın daha net görülmesini sağladı. Coinbase tarafından 30 Mayıs tarihinde yapılan açıklamada MakerDAO ekosisteminin Maker (MKR) token’ının listeleneceği belirtilmişti.

Geçtiğimiz hafta içerisinde bu duyuru yapılmadan önce de %50 artış elde eden MKR, Coinbase listelenmesi ile beraber ise resmen rekor kırdı. Haftanın başında 343 dolarlık birim fiyata sahip olan MKR, 30 Mayıs tarihinde 518 dolarlık birim fiyata kadar çıkmayı başardı ve değerini neredeyse ikiye katladı.

Coinbase Listeledi, Fiyat Yükseldi

Coinbase ise kullanıcıların 8 Haziran tarihinden itibaren kurumsal yatırımcılara yönelik Coinbase Pro platformunda MKR transferleri yapabileceğini açıkladı. Aslında bu Coinbase’in MKR’a yönelik ikinci hamlesi olarak biliniyor. Daha önce 2019 yılının Nisan ayında belirli yetki bölgeleri için MKR listeleyen Coinbase, insanların borsaya yeterince MKR transfer etmemesinden dolayı alım satım işlemlerini açmaktan vazgeçmişti.

Coinbase kripto para borsası bundan kısa süre önce de OmiseGO’yu listelemiş ve yine benzer bir fiyat yükselişini beraberinde getirmişti. 2017 yılında görülen Coinbase Etkisi içinde bulunduğumuz dönemde de tam anlamıyla hissedilmekte ve bu eski boğa günlerinin dönmüş olabileceğini gösteriyor.

OMG’nin listelenmeden sonraki haftalarda da yükselişini devam ettirdiği ve toplamda %200 artış elde ettiği görülmüştü. MKR da buna benzer bir yükseliş ile değerini daha fazla arttırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar