X


Coinbase Listeledi, Değeri Yüzde 200 Arttı!

Coinbase'in listelediği OmiseGo'nun değerinin %200 artması tesadüf mü?
13:00
23 Mayıs 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, aslında 2017 ve 2018 yıllarında oldukça özel bir unvana sahipti. Coinbase tarafından listelenen kripto para birimlerinin rekor üzerine rekor kırmaları, “Coinbase Etkisi” denilen bir tanımın ortaya çıkmasını sağladı.

Coinbase, OMG’ye Rekor Getirdi

Buna rağmen 2020 yılında söz konusu etki pek görülmedi ve listelenen yeni kripto paraların ancak %20 veya %30 civarlarında artış elde ettiği fark edildi. Coinbase’in geçtiğimiz hafta duyurduğu OmiseGo (OMG) listelenmesi ise yine eski günleri ve boğa sezonunu hazırlattı. OMG’nin listeleneceği haberinden ve listelenme gününden sonra fiyat 15 dakika içerisinde neredeyse %200 arttı.

Bu artışın ardından aynı şekilde düşüş yaşayan fiyat, aslında yatırımcıların kafalarında soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Coinbase üzerinde OmiseGo‘nun fiyatı, Binance ve diğer kripto para borsalarındaki fiyatının yaklaşık olarak %80 üzerine çıktı ve rekor bir premium oluştu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu yükseliş OMG yatırımcılarını memnun etse de korkutucu bir ihtimali ortaya çıkardı. Coinbase daha önce Bitcoin Cash listelemesi yapacağını duyurduğunda da duyurudan günler önce fiyatın ciddi bir artış elde ettiği ve hacim rekorları kırdığı görülmüştü. Bu da Coinbase’e çok fazla şikayet gelmesine ve borsanın olayı soruşturmasına yol açtı. Coinbase bu listeleme konusunda herhangi bir bilgi sızıntısı olmadığını belirtse de yatırımcıların aklında hep bir şüphe olacak.

OmiseGo’nun fiyatında da listelenmeden önce ciddi yükseliş yaşanması, yine “insider trading” iddialarını gündeme getirdi. Coinbase ise henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar