X


Coinbase İşlem Hacimleri Ne Durumda?

Kripto para piyasası yaklaşık bir yıldır düşüş yaşıyor. Peki, borsa hacimlerinin bu düşüşe tepkisi nasıl?
14:55
9 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Analiz firması Diar 8 Ekim’de bir analiz raporu yayımladı. Bu rapora göre, 2018’in üçüncü çeyreğinde San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase’in Amerikan doları hacmi bir yılın en düşük seviyesine geriledi.

Raporda açıklanan grafiklere göre borsanın Amerikan doları hacminin bu yıl 2017’ye göre düşüşte olduğunu söyleyebiliriz. Coinbase’in Bitcoin hacmine baktığımızdaysa küçük bir artış yaşandığını görüyoruz. 2017 yılında 4,6 milyar dolar olan Bitcoin hacmi, bu yıl aynı dönemde 5,4 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor. Bunu yanında borsadaki Ethereum ve Litecoin hacimlerinde çok büyük düşüşler yaşanıyor.

Bir başka kripto para borsası Bitstamp’da Bitcoin işlem hacmi geçen yılki 4,6 milyar dolar seviyesinden 4,4 milyar dolar seviyesine gerilemiş olsa da Bitstamp’daki Ethereum işlem hacminde artışlar var. Geçen yıl 322,8 milyon dolar seviyesinde olan Ethereum hacmi bu yıl 669,1 milyon dolar seviyesine kadar yükselmiş durumda. Litecoin ise Bitcoin gibi bir düşüş yaşadı ve 266,2 milyon dolardan 113,4 milyon dolara geriledi.

Alım satım sırasındaki işlem hacimleri düşük olsa da Coinbase, hizmetlerini aktif olarak çeşitlendirmeye ve genişletmeye devam ediyor. Örneğin geçtiğimiz ay kripto para işlemlerini basitleştirmek için “Coinbase Bundles” adlı yeni bir güncelleme yapıldı. Bu yeni güncellemeyle Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash işlemleri kolaylaştı.

Ayrıca Coinbase daha fazla dijital varlığı daha kolay listelemelerini sağlayacak bir proje üzerinde çalıştıklarını da yakın zamanda açıkladı. Yapılan açıklamada, bu projenin yalnızca yerel yasalara uygun dijital varlıklar için geçerli olacağı belirtildi. Yani eğer ülkedeki yasalar izin veriyorsa listelenen dijital varlıklara ulaşılabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar