X


Koreli Yetkililere ICO Çağrısı

Kore Blockchain Birliği başkanı yetkililerin ICO yasağını kaldırmaları gerektiğini savunuyor.
14:59
9 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Küresel finansal sistem karşısında yeni ve daha cazip bir alternatif olarak karşımıza çıkan kripto paralar birçok ülkenin dikkatini çekmeyi başardı. Dünyadaki en büyük ekonomilere sahip ülkeler kripto paraları konuşuyor ve yükselmeye devam eden bu yeni varlık sınıfını göz ardı edemiyor. Bu ülkeler bazen de kripto para topluluğunun ve ekosisteminin aleyhinde hareket ederek çeşitli yasaklar uyguluyor.

Kore Blockchain Birliğinin başkanı geçtiğimiz günlerde devlet yetkililerine bir çağrıda bulundu. Başkan Chin Dae-je ülkenin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunması için yetkililerden ICO yasağını kaldırmasını istedi.

“Düzenlemeleri yürürlüğe koyun”

Kore Blockchain Birliği başkanı Chin Dae-je devlet yetkililerinden ICO yasağı konusunda geri adım atmalarını talep ediyor. Başkan Dae-je böylesi bir hamlenin ülkede yeni iş alanları oluşturacağını ileri sürerek yasağın ekonomik büyümeye engel teşkil ettiğini ifade ediyor.

Kore’nin Gangnam bölgesinde düzenlenen bir Blockchain konferansında açıklamalarda bulunan başkan Chin Dae-je yetkililerin ICO yasağını kaldırması gerektiğini şiddetli şekilde savundu. Dae-je eskiden Bilgi ve İletişim Bakanı olarak ülkesine hizmet vermişti. Başkan Dae-je’nin Samsung’ta da çalışma deneyimi bulunuyor.

Chin açıklamalarında düzenlemelere de atıfta bulunarak şu ifadelere yer veriyor:

Devlet yetkilileri yerel Blockchain sektörüne katkıda bulunmak için belirli kuralları yürürlüğe koymalıdır. Bu durum Kore’nin küresel bir sektör lideri haline gelmesine yardımcı olacaktır.

Bilindiği üzere Koreli yetkililer geçtiğimiz yıl ICO’ları yasaklamıştı. Ülke sınırları içerisinde yalnızca ICO düzenlemek yasak ancak vatandaşlar projelere yatırım yapmaya devam ediyor. Güney Kore’de durum böyleyken Japonya, Hong Kong, Singapur, Filipinler ve Tayland ise Blockchian girişimcilerini sınırları içerisine çekiyor.

Kaynak: Livebitcoinnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar