X


Binance’tan Şok Hamle, Hangi Altcoin’ler Liste Dışında Kalıyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance bazı altcoin'leri platformundan kaldıracak.
14:40
9 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance 9 Ekim Salı gün kripto para topluluğundaki bazı kullanıcıları üzecek bir duyuru yayımladı. Dev borsa duyurusunda Bytecoin’i (BCN) platformdan çıkarmayı planladığını açıklıyor. Üstelik Binance’ın liste dışına çıkarmayı düşündüğü kripto paralar Bytecoin’le sınırlı değil. ChatCoin (CHAT) Iconomi (ICN) ve Triggers (TRIG) de topun ağzında.

Bu dört kripto para arasında en ilgi çekici olanın Bytecoin olduğu söylenebilir. Borsanın yaptığı duyurunun ardından altcoin’in fiyatında önemli ölçüde düşüş yaşandı. BCN haberin hazırlandığı sıralarda 0,001772 dolardan işlem görüyor. Bu fiyata göre BCN son yirmi dört saatte %20’ye yakın bir oranda değer kaybetti.

Binance ekibi geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir blog gönderisi aracılığıyla “her bir dijital varlığın periyodik ve kapsamlı” bir şekilde inceleneceğini açıklamıştı. Ekip bu eylemine gerekçe olarak “projelerin yüksek kalite standardını koruduklarından” emin olunmasını gösterdi. Buna göre “Bir coin belirli bir kalite standardının altına düşerse” daha detaylı incelemelere tabi tutulacak ve platformdan çıkarılma ihtimali gündeme getirilecek.

Binance ekibi yaptığı açıklamada altcoin’lerin değerlendirilmesi sürecinde dikkate alınan ölçütlere de yer veriyor. Ekip belirli kriterleri göz önünde bulundurarak coin ya da token’lerin liste dışında bırakılıp bırakılmayacağına karar veriyor.

Binance’ın aldığı karara göre BCN, Chat, ICN ve TRIG 12 Ekim 2018 tarihinde liste dışına alınacak. Bilindiği üzere dev borsa Binance daha önce de benzer faaliyetlerde bulunmuştu. Ekip CTR token’i platformdan kaldırma kararı almıştı.

Kaynak: Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar