X


Coinbase CEO’sundan, Dikkat Çeken NFT Açıkalaması!

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Salı günü düzenlenen bir konferansta, NFT'ler ile ilgili fikirlerini paylaştı.
16:58
12 Kasım 2021

İşlem hacmi bakımından ekosistemin ikinci en büyük kripto para borsası olan Coinbase, kendi NFT platformunu piyasaya sürmeye hazırlanırken, şirketin CEO’su Brian Armstrong konuya ilişkin birtakım değerlendirmeler yaptı.

Coinbase CEO’su, NFT’ler İle İlgili Düşüncelerini Paylaştı

Salı günü üçüncü çeyrek finansal sonuçları yayınlayan Coinbase, büyük bölümü Bitcoin ve Ethereum olmak üzere borsada gerçekleştirilen kripto para birimi alım-satımlarındaki işlem ücretlerinden elde edilen 1,2 milyar dolarlık bir gelir bildirdi.

Bloomberg, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un Salı günü düzenlediği konferansta şirketin NFT hamlesine ilişkin birtakım açıklamalar yaptığını bildirdi. Armstrong, gelecekteki potansiyele dikkat çekerken, NFT’lerin kripto para birimlerinden “daha büyük” olabileceğini iddia etti. Coinbase CEO’su, konuya ilişkin şu sözlere yer verdi:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“NFT’ler için çok heyecanlıyız. Bugün halihazırda geniş bir alan olan NFT‘ler, ileride daha da büyük bir yer kaplayacak.”

Coinbase, Ekim ayının ortalarında kendi NFT platformunu başlatma planlarını resmen duyurdu. Coinbase’in NFT platformu hamlesini duyurmasından yalnızca birkaç gün sonra, borsada 1 milyon yeni kullanıcı sayısı kaydedildi.

NFT Platformlarının İşlem Hacmi Yükselişte

İşlem hacmi bakımından en büyük NFT Pazaryeri olan OpenSea, DappRadar’ın verilerine göre, son 30 gün içerisinde 1,7 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. OpenSea’nin toplam işlem hacmi ise, yakın bir zaman önce 10 milyar doları aşarak yeni bir rekor gerçekleştirdi. NFT platformları, 2021 yılında artan NFT popülerliği ile birlikte, her geçen gün daha yüksek işlem hacimleri kaydetmeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar