X

Coinbase Borsası XRP İçin Bir de İyi Haber Verdi

Coinbase, XRP airdrop'unu desteklemeye devam edecek.
12:55
29 Aralık 2020

Darbe üzerine darbe yiyen toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, Coinbase’den gelen kötü haber ile biraz daha çakıldı. Coinbase, XRP işlem çiftlerinin platformdan kaldırılacağını ve işlemlerin durdurulacağını belirtti. XRP fiyatı bu olayın sonrasında 0,21 dolara kadar geriledi ve an itibarıyla daha fazla düşüş yaşıyor.

Coinbase XRP’ye Kötü Haber Verdi

XRP yatırımcıları dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi tarafından verilen bu haber ile sarsılsa da Coinbase’in duyurusunun ardında aslında iyi bir haber de bulunuyor. Coinbase bütün XRP işlemlerini durduracağını belirtse de Custody biriminde XRP desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

xrp

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Coinbase Custody platformuna ek olarak kripto para borsasındaki XRP varlıkları da burada tutulabilecek. XRP yatırımcıları için yapılan Spark airdrop programından faydalanmak isteyen kullanıcılar hala Coinbase’i kullanabilecek ve bu konuda bir mağduriyet yaşanmayacak.

Flare Network Airdrop’u Hala Geçerli

Flare Network tarafından yapılan airdrop, XRP yatırımcılarının sahip oldukları token sayısına göre yapılacak. 12 Aralık tarihinde başlatılan airdrop etkinliğinin önümüzdeki yılın ilk aylarında tamamlanması bekleniyor. Coinbase borsasına da airdrop öncesinde milyarlarca adet XRP gönderildiği görlmüştü.

Yani Coinbase teknik olarak XRP işlemlerini kaldırsa da hala XRP’ye bir noktada destek veriyor. Ripple’ın SEC tarafından dava edilmesi haberinden sonra bütün uzmanlar Kraken ile Coinbase borsasının tamamen delist etmesinin XRP’ye en büyük darbeyi vuracağı belirtilmişti. Ancak Coinbase bu haber ile XRP’nin tam olarak delist edilmediğini ve davanın seyrine göre farklı adımlar atılabileceğini müjdeledi.

FLR Alınıp Satılabilecek

Ünlü ekonomist ve uzman Alex Krüger ise XRP yatırımcılarının airdrop üzerinden alacakları SPARK tokenlerinin menkul kıymet olmayacağını ve bunların alım satımının yapılabileceğini belirtti. Spark airdrop programı kapsamında ilk token dağıtımlarının aralık ayının sonlarında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

XRP yatırımcıları çakılan fiyat yüzünden ciddi bir darbe yese de Flare Network tarafından yapılan airdrop aslında durumları değiştirebilir ve tokenin piyasa değerine göre zararın bir kısmı kapatılabilir. Önümüzdeki günlerde Binance cephesinden gelecek olası bir XRP delist haberi ise kesinlikle XRP için bu şansı bırakmayıp değerini çok ama çok daha düşük noktalara taşıyabilir. Böyle bir durumda Flare airdrop bile yatırımcıları tatmin etmeyecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar