X

Mainframe Coin Nedir?

Mainframe (MFT), Mainframe platformunun yerel token’ıdır.
13:44
29 Aralık 2020

Mainframe Coin, kripto karşısında sabit oranlı kredi sunmayı hedefleyerek kullanıcılara yatırımlarını çoğaltmak için anında likidite sağlayan Mainframe platformunun yerel kripto para birimidir.

Mainframe, 2017’nin sonlarından bu yana ekonomik özgürlük ve finansal erişim misyonunu destekleyen büyük topluluklara sahip olduğunu ifade ediyor. Mainframe, ArringtonXRP, NEO Global Capital, FBG, Shapeshift’ten Erik Voorhees, ICON’dan Min Kim, Ethereum’dan Gavin Wood ve Zilliqa’dan Xinshu Dong tarafından destekleniyor.

Mainframe (MFT) Nedir?

Mainframe (MFT), Mainframe platformunun yerel token’ıdır. Mainframe aslında kullanıcılarına bir kredi verme platformu sunuyor ve bunu Mainframe Lending Protocol aracılığı ile yapıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Mainframe Lending Protocol, herkesin kendi kriptolarına karşı borç yani kredi almasına izin verir. Mainframe, belirli bir gelecek tarihte ödenen zincir üzerindeki bir yükümlülüğü temsil eden tahvil benzeri bir araç kullanıyor. Böylece token’laştırılmış borcun satın alınması ve satılması, sabit oranlı borç verme ve borçlanmayı mümkün kılıyor. Platform bunun bugün merkezi olmayan finansmanda çok ihtiyaç duyulan bir şey olduğunu ifade ediyor.

Bunların yanında merkezi olmayan bir iletişim platformu olan Mainframe, Sablier’i satın alarak tokenize edilmiş borç piyasalarının ortaya çıkmasıyla yeni bir sabit oranlı borç verme protokolüne döndü.

Bunlara ek olarak protokol, kullanıcıların tokenize edilmiş borç yükümlülüklerini bastırmak için yüzde 150’den az olmak üzere teminat yatırmasına olanak tanıyor. Bu yükümlülükler, borç verenler tarafından indirimli olarak satın alınıyor ve vade sonunda nominal değeri üzerinden itfa edilebiliyor. Garantörler olarak adlandırılan likidite sağlayıcıları, bir indirimle temerrütlü teminat satın alarak ve protokol ücretleri kazanarak sistemin yeterince aktif kalmasını sağlıyor.

Öte yandan Mainframe aynı zamanda bir likidite madenciliği programının devam eden gelişimi yoluyla kendi yerel MFT coin’lerine ikinci bir hayat vermeye çalışıyor. Mainframe, Uniswap V2 ve Balancer üzerindeki en iyi iki likidite havuzuna her hafta 1 milyon MFT ayırıyor.

Bunların yanı sıra Mainframe kullanıcılarına bir banka ola fırsatı sunduklarını ifade ediyor. Kullanıcılar Mainframe ile bir nevi kendilerinin bankası olmuş oluyor.

MFT Coin Yorum

MFT yatırımcılarının özellikle platformun sunduğu avantajlar sebebiyle MFT coin ile ilgilendikleri görülüyor. Bu noktada özellikle yüzde 150’ye kadar teminat yatırma imkanını takdir eden kullanıcılar, platformun gelecek vaat ettiğini düşünüyor.

Ayrıca şu anda piyasanın bir altcoin rallisine hazırlandığı düşünülüyor ve bu sebeple de MFT coin’de ciddi artışlar yaşanabileceği düşünülüyor. Ancak yatırımcıların yine de sağlam araştırmalar ile MFT coin’e yaklaştıklarını belirtmekte fayda var. Yatırımcıların yaklaşımlarını daha net değerlendirebilmek için MFT coin’in geçmiş verilerine bir göz atmak faydalı olabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0023 dolardan işlem gören  Mainframe Coin, MFT BTC işlem çiftinde de 0.00000009 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 23,228,242 USD işlem hacmi ile 367. sırada yer alan  Mainframe Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 1,138,990 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 9 Temmuz 2018 tarihinde 0,0245 dolar ile rekor kıran Mainframe (MFT), 13 Mart 2020 tarihinde 0,0003 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 10,000,000,000 adet Mainframe (MFT) bulunuyor ve bu rakamın maksimum olarak da 10,000,000,000 Mainframe (MFT) olduğu ifade ediliyor.

Mainframe Coin Nasıl Alınır?

Mainframe Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığıyla güvenilir ve hızlı bir şekilde satın alınabilir.

Mainframe Coin, 5 Temmuz 2018 tarihinde Binance kripto para borsasında listelendi. Binance kullanıcıları şu anda MFT/BNB, MFT/BTC ve MFT/ETH işlem çiftlerinde Mainframe Coin’i kullanabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar