X


Son Dakika: XRP ve Coinbase Haberini Sızdıran Uzmandan Yeni Uyarı: Başka Altcoinler de Hedef!

SEC, başka kripto para projelerini de hedef aldı!
11:37
29 Aralık 2020

Ripple’a geçtiğimiz hafta açılan dava XRP’yi ve bütün kripto para piyasasını tam anlamıyla darmadağın etti. Ripple’a açılan 1,2 milyar dolarlık menkul kıymet davası, kesinlikle XRP fiyatı için birçok ihtimali ortadan kaldırarak boğa arifesinde fiyatın çakılmasına yol açtı.

XRP %50 Çakıldı

XRP fiyatının %50’lik sert düşüşü direkt olarak dava haberi ile gerçekleşti. 0,21 dolara kadar gerileyip buradan toparlanan XRP, dün gece gelen Coinbase darbesi ile ise yeniden çakılmaya başladı. Cinneamhin Ventures kurucu ortaklarından olan Adam Cochran ise bu haberi aslında günler öncesinden belirtmişti.

Cochran, günler öncesinden paylaştığı açıklamasında Coinbase’in çoktan avukatlarla konuşmaya başladığını ve XRP delist için çalışmalara koyulduğunu vurguladı. Cochran’ın ifadesi ise gerçekten doğru çıktı ve Coinbase geceyarısı itibarıyla XRP alım satım işlemlerini askıya aldığını belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

eth

SEC, Başka Projeleri Araştırıyor

Cochran şimdi ise gündemde son dakika etkisi yaratacak yeni bir tweet paylaştı. ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC’nin “düşünüldüğünden daha aktif” olduğunu belirten Cochran, şimdiden birkaç projenin incelemeye alındığını belirtti. Cochran, birkaç şirket ve projenin incelemeye alındığını belirtse de bu konuda detay vermedi.

Bir kullanıcının sorduğu “büyük projeler mi?” sorusuna cevap veren ünlü kurucu, şimdiye kadar ulaştığı bilgilere göre “evet” yanıtını verdi. Bunların şu an hukuksal boyuta ulaşmadığını belirten Cochran, soruşturma aşamasına geçildiğini teyit etti. Bu konuda da araştırmaların devam ettiği ve yeterince kanıt bulunana kadar dava açılmayacağı tahmin ediliyor.

Hangi Kripto Paralara Karşı Menkul Kıymet İddiası Var?

Sosyal medyadaki “iddialara” bakıldığında ise SEC’nin dava açacağı düşünülen projeler arasında Tezos, Chainlink, Stellar ve son olarak Tron yer alıyor gibi gözüküyor. SEC’nin bu konuda aslında merkeziyetsizliğe ve şirkete bağlı olup olmamaya bakacağı tahmin edilmekte.

Kripto para yatırımcılarının önemli bir kısmı ise Tron Foundation’ın arkasındaki Justin Sun’ın, tam olarak bu tanıma uyduğunu ve yakında dava edileceğini düşünmekte. Celsius Network kurucusu Mashinsky ise piyasada menkul kıymet ilan edilebileceği düşünülen projeleri XLM, XEM, TRX, XTZ, CRO ve NEO olarak sıraladı.  Tabii ki bunların bir iddia olduğu ve herhangi bir kesinliğe sahip olmadığı bilinmeli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar