X


Coinbase Başkanından Çağrı: Eşit Bir Alan İstiyoruz!

Coinbase Global Inc. Başkanı Emilie Choi yaptığı son açıklamalarda, düzenleyicilerden şeffaflık, netlik ve adalet istedi. 
10:45
23 Eylül 2021

Coinbase Global Inc. Başkanı Emilie Choi yaptığı son açıklamalarda, düzenleyicileri finansal düzenleyici dünyada “eşit bir oyun alanı” yaratmaya çağırdı.

Şeffaflık, Netlik ve Adalet

Messari’nin New York’taki Mainnet konferansında Choi, düzenleyicilerden şeffaflık, netlik ve adalet istedi. Coinbase Başkanı yaptığı açıklamalarda, “sağduyu” kuralları için de çağrıda bulundu.

Choi konuyla ilgili olarak ise “Sadece kripto firmaları ve diğer finansal hizmet sağlayıcıları için eşit bir oyun alanı olduğundan emin olmak istiyoruz. Sağduyu kuralları ve düzenlemelerinin olduğu bir alan olsun istiyoruz.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu açıklamalarda, şirketin son ürünleri konusundaki planlarını rafa kaldırmasının ardından geldi. Coinbase, Lend adlı yeni bir ürünün piyasaya sürülmesi için planlar yapmıştı. Ancak SEC, bu ürün ile ilgili Coinbase’i dava açmak ile tehdit etti. Ünlü yatırımcı Mark Cuban ise şirketin düzenleyicilere karşı “agresif” bir savunma yapması gerektiğini söyledi.

Kriptolar İle İlgili Düzenleyici Baskı

Son zamanlarda Amerika kripto para alanına ciddi bir baskı uyguluyor. Coinbase soruşturması ve dava tehdidinin yanı sıra, SEC başka bir büyük kripto firmasını da hedef aldı. Uniswap, bu ayın başlarında SEC tarafından bir soruşturma başlatılacağını ifade etmişti.

Buna ek olarak düzenleyiciler kripto vergi hükümleri üzerinde kafa yorarken, SEC Başkanı Gary Gensler, kapsamlı kripto endüstrisi düzenlemeleri için bir yol haritasının detaylarını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar