X


Çinli Vatandaşlara Hizmet Vermeyi Durduran İlk Borsa Huobi Oldu! Hangi Borsalar Takip Edecek?

Popüler kripto para borsası Houbi, Çin'li kullanıcılarının hesaplarını kaldıracağını açıkladı.
11:21
26 Eylül 2021
Çin'li Vatandaşlara Hizmet Vermeyi Durduran İlk Borsa Huobi Oldu! Hangi Borsalar Takip Edecek?

Çin’de yaşanan gelişmeler kripto para borsalarını kritik bir eşiğe sürükledi. Öyle ki geçtiğimiz gün bölgedeki en büyük borsa Huobi Global, yaptığı açıklama ile Çin’deki yeni kullanıcıların kayıtlarını askıya aldığını duyurdu. Ancak Huobi’nin hamlesi bununla sınırlı kalmadı.

Huobi Çinli Kullanıcılarının Hesaplarını Kaldırıyor

Huobi tarafından bugün yapılan açıklama ile Çin’deki kullanıcılarının hesaplarını kademeli olarak kaldıracağı duyuruldu. Popüler kripto para borsası tarafından yapılan duyurunun tamamı şu şekilde;

“Değerli Kullanıcılar, Yerel yasalara ve düzenlemelere uymak için Huobi Global, 24 Eylül 2021 (UTC+8) tarihinden itibaren Çin Anakarasındaki yeni kullanıcılar için hesap kaydını durdurmuştur.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Huobi Global, 31 Aralık 2021 saat 24:00’e (UTC+8) kadar mevcut Anakara Çin kullanıcı hesaplarını kademeli olarak kullanımdan kaldıracak ve kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlayacaktır. Resmi duyurular, e-postalar, kısa mesajlar vb. aracılığıyla kullanıcıları belirli düzenlemeler ve ayrıntılar hakkında bilgilendireceğiz.

Huobi Global kendini her zaman dijital varlık alım satım hizmetleri sunmaya ve geçerli tüm yasaları takip ederken müşteri varlıklarının güvenliğini sağlamaya adamıştır. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!”

Huobi’nin Çin’den çekilmesinin ardından Binance ve OKEx gibi diğer popüler kripto para borsalarının da benzer hareket sergileyip sergilemeyeceği ise merak konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar